UWAGA!

Karty na stół!

 Elbląg, Bogusław Gierulski i Regina Wołek zachęcają do kibicowania brydżystom
Bogusław Gierulski i Regina Wołek zachęcają do kibicowania brydżystom (fot. AD)

Towarzyska, ale ze sportowymi emocjami, logiczna gra karciana zgromadzi przy stolikach najlepszych zawodników z Polski, ale także z Litwy, Łotwy, Bułgarii, Austrii, Szwecji. Od 4 do 6 marca pary i drużyny, każda z apetytem na wygraną, wezmą udział w XIX Żuławskim Międzynarodowym Kongresie Brydża Sportowego im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka. Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych 2016 r. w Elblągu.

Kongres Żuławski od lat cieszy się w środowisku brydżowym zasłużoną renomą. Co roku do licznych turniejów kongresowych przystępuje kilkuset zawodników z kraju i z zagranicy. Wśród uczestników i zwycięzców kongresowych bojów, można odnotować nazwiska brydżystów, którzy odnosili sukcesy na największych imprezach brydżowych nie tylko w Polsce, w tym medalistów Mistrzostw Europy i Świata.
       - W ubiegłorocznym kongresie wzięło udział blisko 400 graczy, na podobną frekwencję liczymy i teraz - mówi Bogusław Gierulski z Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego. - Kongres nie jest międzynarodowy tylko  nazwy - kontynuuje - zapowiedzieli się zawodnicy m.in. z Litwy, Łotwy, Bułgarii, Szwecji czy z Austrii.
       Do "żuławskiego" stolika zasiadała w poprzednich edycjach znana polska aktorka Renata Dancewicz, która jest zapaloną brydżystką. Kto wie, może przyjdzie i na 19. kongres.
       Panie należą do mniejszości wśród zawodników. Jedną z nich, wieloletnią pasjonatką karcianych rozgrywek jest Regina Wołek, żona patrona kongresu. - Obsada przy stolikach jest głównie męska i silna, ale my też mamy swoją drużynę - "Dziewczyny" i chętnie gramy. Z sukcesami. Zachęcamy inne panie do tej dyscypliny sportowej.
       Elbląscy brydżyści zachęcają również młodych.
       - Ok. 700 szkół w całej Polsce prowadzi zajęcia brydżowe w szkołach. Szkoda, że w Elblągu nie ma takiego zainteresowania - mówi Bogusław Gierulski.
       Jest natomiast zainteresowanie brydżystów Elblągiem, którzy już w przyszłym tygodniu przez trzy dni będą gościć w naszym mieście.
       - I tu wydawać pieniądze korzystając z oferty m.in. hoteli, restauracji - wskazuje Bogusław Gierulski. - Oprócz korzyści sportowych będą więc i korzyści materialne dla miasta.
       Miasto docenia taki zastrzyk finansowy w lokalny rynek i dlatego prezydent Witold Wróblewski objął kongres honorowym patronatem, życząc im pasjonującej walki o nagradzane i punktowane miejsca (pula finansowa nagród: 40 tys. zł), a kibicom wiele emocji.

  Elbląg, Karty na stół!
(fot. AD)

Bo brydż, choć może mało widowiskowa dyscyplina spotu, ma swoich fanów.
       - Transmisje on-line śledzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi na całym świecie - zapewnia Bogusław Gierulski. - Niemniej jednak zachęcam także do oglądania rozgrywek "na żywo" w hotelu Elbląg.
      
       Program XIX Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego
       4 marca (piątek)

       godz. 11 - I Kongresowy Turniej Par na MAXY o Puchar Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego
       godz. 17 - II Kongresowy Turniej Teamów - puchar Żuław patronat poseł RP Elżbieta Gelert
      
       5 marca (sobota)
       godz. 10 - GPPTeamów - cd.
       godz. 10.30 - III Kongresowy Turniej Par MAXY o Puchar Senatora Jerzego Wcisły
       godz. 17 - IV Kongresowy Turniej Par o Puchar Posła RP Jacka Protasa
       godz. 17.30 - GPP Teamów - cd.
      
       6 marca (niedziela)
       godz. 10 - V Kongresowy Turniej Par na MAXY o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego
       godz. 19.20 - ceremonia zakończenia.
      
      
      

Patronem medialnym XIX Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama