Kasia jedyną medalistką z Andrexu (karate)

W Łodzi, już po raz szósty, zorganizowano zawody o Puchar Europy Harasuto w karate WKF. Uczestniczyło w nim 13. reprezentantów Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki A.K. „Andrex” z Elbląga. W bardzo mocnej stawce uczestników, jedyny brązowy medal dla elblążan wywalczyła Katarzyna Zamojcin.

Do rywalizacji w kata i kumite stanęło blisko 800 zawodniczek i zawodników z 14. państw. Przez dwa dni w Łodzi sportowe umiejętności demonstrowali reprezentanci z Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Niemiec, Gruzji, Rumunii, Danii , Węgier, Anglii, Palestyny, Egiptu, Włoch oraz Polski. Zawody rozgrywano w kategoriach dzieci, kadetów, juniorów, seniorów i drużyn kobiecych i męskich. Elblążanie mieli rzadką okazję do walk z rywalami reprezentującymi bardzo wysokie umiejętności. Jedyny medal, brązowy dla „Andrexu” w kumite, w kategorii 12-13 lat, w wadze 40 kg zdobyła Katarzyna Zamojcin. Na piątym miejscu w kumite i siódmym w kata, sklasyfikowana została Natalia Hassa w kategorii wiekowej 9 lat i młodsi. Siódme miejsca w kumite kadetów indywidualnie zajął Patryk Hassa (kat.14-15 lat) i drużyna „Andrexu”.
       Honor naszego klubu uratowała brązowym medalem Kasia – podkreślił Jan Zamojcin, trener „Andrexu”. – W pucharze startowało 56. klubów, w tym reprezentacje narodowe, a najwięcej medali, 20 złotych, 15 srebrnych i 26 brązowych zdobył Slovakia National Team. Nasi reprezentanci, obserwując poczynania rywali przekonali się, że tylko systematyczna praca na treningach może przynieść medalowe sukcesy – stwierdził szkoleniowiec.

• To prawda co napisano!! Katarzyna Zamojcin moja znajoma dała z siebie wszystko ! Hassa Natalia zdobyła piąte miejsce też dobrze. Ale moim zdaniem najlepsza była Katarzyna Zamojcin !