Kijkarze chcą zdobyć Koronę Polski

Elbląg, Kijkarze chcą zdobyć Koronę Polski
(fot. nadesłana)

Nordic Walking Pasłęk to grupa amatorów chodzenia z kijami. Powszechnym stało się spacerowanie z kijami, jednak pasłęczanie oprócz rekreacyjnych rajdów, także startują w zawodach.

30 listopada w Łebie zakończyli sezon letni zdobywając cenne wyróżnienia. Kijkarze brali udział w największym cyklu zawodów w kraju, jakim jest Korona Polski, zawody rangi Pucharu Polski. W jej skład wchodzą zawody regionalne, między innymi Korona Północy.

- Zawodnicy startowali w pucharach regionalnych, im więcej startów, tym więcej zebranych punktów do klasyfikacji Korony Polski – informuje Marcin Jankowski z NW Pasłęk. – Nasza drużyna skupiła się na występach w Koronie Północy, choć kilkoro z nas rywalizowało także w Koronie Zachodu.

Podczas uroczystego zakończenia w jednym z łebskich hoteli najpierw wyróżniono najlepszych w Koronie Polski. W czołowej dziesiątce dystansu 5 km wśród kobiet na 10. miejscu znalazła się Magda Bujnicka. Na 10 km mężczyzn na 8. pozycji uplasował się Marcin Bujnicki. W zestawieniu drużynowym sklasyfikowano 160 klubów z całego kraju. Nordic Walking Pasłęk zajął  11. miejsce.

Po zaprezentowaniu najlepszych w Polsce nadszedł czas na podsumowanie Korony Północy. W rywalizacji drużynowej pasłęczanie zajęli 2. miejsce na 94 kluby! Także indywidualnie walkerzy z Pasłęka spisali się na medal. W zestawieniu open na 5 km Magda Bujnicka zajęła 5. miejsce wśród kobiet. Na 10 km wśród najlepszych kobiet w pierwszej dziesiątce znalazły się aż cztery  kijkarki. Kolejno: Joanna Chojnicka – 7., Anna Kulma Kawka – 8., Anna Rogulska – 9. i Małgorzata Maciuszonek – 10. Spośród mężczyzn na dłuższym dystansie w czołówce był Marcin Bujnicki – 6. miejsce i Tomasz Rogulski – 8. lokata.

W kategoriach wiekowych, aż siedmioro pasłęczan stanęło na pudle. Za najlepszych uznano młodzieżowców Magdę Bujnicką i Mateusza Rogulskiego oraz najbardziej doświadczonego Marcina Bujnickiego. Drugie miejsca przypadły Joannie Chojnickiej i Tomaszowi Rogulskiemu. Na najniższym stopniu zameldowały się Anna Kulma Kawka i Małgorzata Maciuszonek.

Zachęcamy do spróbowania swoich sił i dołączenia do grupy z Pasłęka. Zajęcia nordic walking odbywają cały rok na terenie miasta i są darmowe. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z instruktorem drogą mailową jankowski.marcin@poczta.fm, lub na klubowym facebooku: www.facebook.com/nwpaslek/.