Kolejne sukcesy łyżwiarzy figurowych

Elbląg, Kolejne sukcesy łyżwiarzy figurowych

Ostatnie dwa tygodnie były bardzo intensywne dla młodych łyżwiarzy figurowych z UKS Szóstka. Całe ferie poświęcono na przygotowanie do ważnych turniejów. Pierwszy z nich odbył się w Krynicy-Zdroju. W tym przepięknym górskim kurorcie zorganizowano Mistrzostwa Polski Juniorów, połączone z rywalizacją młodzików o Kryształowy Dzban.

Do walki stanęli prawie wszyscy zawodnicy naszego klubu. Juniorzy tym razem nie mieli szczęścia zajmując odpowiednio; Zuzanna Ziemińska – 22. miejsce, Jakub Kukowski – 11. miejsce.
       W rywalizacji młodzików najlepiej wypadł Kamil Grabkowski zdobywając złoty medal oraz kryształowy dzban w kategorii Advanced Novice I. W kasie złotej dziewcząt nasze reprezentantki zajęły miejsca w pierwszej piętnastce; Natalia Kołodziejczyk -12. miejsce, Maria Jankowska – 13. miejsce, Julia Gierszewska – 14. miejsce.
       Drugim ważnym turniejem rozegranym zaledwie tydzień po Krynicy-Zdroju były eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywane na lodowisku w Gdańsku. Tym razem szczęście dopisało panom, którzy zdobyli dwa ważne medale. W klasie Novice Advance I, Jan Gierszewski zajął 3. miejsce a w klasie Złotej, Kamil Grabkowski wywalczył srebro. Nasze młode solistki w klasie złotej zajęły odpowiednio; Natalia Kołodziejczyk – 13 miejsce, Julia Gierszewska – 14 miejsce, Maria Jankowska – 15 miejsce oraz Zuzanna Wnuk – 18 miejsce. Juniorów reprezentowała tylko Zuzanna Ziemińska zdobywając fantastyczną szóstą lokatę.
       Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.