Kolejny sukces Adriana (kickboxing)

Elbląg, Kolejny sukces Adriana (kickboxing)

W dniach 19-21 lutego na Słowacji odbył się Puchar Europy w kick boxingu Słovak Open, w którym brał udział elbląski zawodnik Adrian Durma. Elblążanin rywalizował w formułach light contact i kick light do 74 kg. W obu formułach nasz zawodnik zdobył medal!

W turnieju uczestniczyło około 900 osób.  W light contact Adrian doszedł do finału, zdobywając srebro. W pierwszej walce zmierzył się ze Słowakiem Rene Linkiem. Walka od początku przebiegała pod dyktando naszego fightera, co dało jednogłośne zwycięstwo. W kolejnej walce Adrian zmierzył się z Węgrem Balintem Zoltanem. Walka od początku do końca była bardzo dynamiczna i zacięta, a dobra taktyka pozwoliła Adrianowi wygrać. W finale nasz zawodnik też zmierzył się z Węgrem Sandorem Bardosi. Również tę  walkę Durma kontrolował od początku do końca, lecz werdyktem sędziów przegrał, zdobywając srebrny medal.
       W formule kick light uplasował się na 3. miejscu po dobrych walkach. W walce o wejście do finału przegrał z Czechem 2:1. W drodze do półfinału Adrian pokonał Słowaka Williama Vanta oraz Węgra Laszlo Elszegara.
       - To był dobry turniej na wysokim poziomie. Doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się dużymi turniejami - takimi jak Puchary Świata i mistrzostwa Polski. Ten turniej dał mi dużego kopa i motywację. Najbardziej cieszą mnie walki z Węgrami, bo to "najwyższa półka" jeżeli chodzi o rywalizację w light, więc to cenne zwycięstwa. Jeżeli chodzi o wynik finału - szkoda, ale i tak bywa w sporcie... - podsumowuje zawody Durma.