UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konferencja „Piłkarska Polska” z udziałem elblążan

Zdaniem elblążan uczestniczących w tej konferencji, podstawowym problemem, z jakim spotykają się w swojej działalności w naszym mieście, jest brak odpowiedniej ilości obiektów sportowych, na których dzieci i młodzież może uprawiać piłkę nożną.

Jednym z zadań Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest prowadzenie i umożliwianie udziału elbląskim animatorom sportu w szkoleniach służących organizacji i promocji dyscyplin sportowych. W ubiegły wtorek w hali warszawskiego „Torwaru” w ogólnopolskiej konferencji „Piłkarska Polska” uczestniczyli elblążanie zajmujący się młodzieżową piłką nożną.
       Do Warszawy na konferencję zorganizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Klub Infrastruktury Sportowej, pojechali elblążanie Renata Sadowska – wiceprezes ds. piłki młodzieżowej w KS Olimpia i ks. Paweł Guminiak – dyrektor sportowy KS Olimpia 2004.
       Na „Torwarze” zgromadziło się blisko 900 osób reprezentujących ośrodki piłkarskie z całego kraju. Organizatorzy tego spotkania animatorów młodzieżowej piłki nożnej dążyli do zainspirowania uczestników konferencji do profesjonalizmu w przygotowaniu turniejów piłkarskich. W tym celu zaprezentowano dwa ogólnopolskie turnieje organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej – Turnieju im. Marka Wielgusa oraz Turnieju „Z podwórka na stadion”. Omówiono szczegółowe zasady udziału w turniejach, których podstawowym celem jest umożliwienie dzieciom ze szkół podstawowych udziału w profesjonalnie przygotowanych turniejach piłki nożnej. Podkreślono rolę, jaką tego typu przedsięwzięcia spełniają w kształtowaniu pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży, a także popularyzacji sportu wśród najmłodszych.
       Eksperci z Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej informowali, jak wybudować boisko piłkarskie, by spełniało swoje funkcje i normy bezpieczeństwa.
       Na koniec konferencji Jerzy Engel, przewodniczący Wydziału Szkolenia PZPN, przybliżył uczestnikom historię Polskiego Związku Piłki Nożnej i omówił plany na najbliższą przyszłość z uwzględnieniem programu rozwoju piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.
       W kuluarach konferencji eksperci Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej udzielali porad z zakresu finansowania, budowy, modernizacji i zarządzania oraz bezpieczeństwa na obiektach sportowych, podkreślając, że można efektywnie promować powiat, miasto, gminę i szkołę poprzez sport.
       Zdaniem elblążan uczestniczących w tej konferencji, podstawowym problemem, z jakim spotykają się w swojej działalności w naszym mieście, jest brak odpowiedniej ilości obiektów sportowych, na których dzieci i młodzież może uprawiać piłkę nożną. Chętnych do tego nie brakuje, a zapowiadane przez samorząd modernizacje i budowa nowych boisk odwlekają się. Dylematem jest też finansowanie uczestnictwa drużyn w organizowanych turniejach, bowiem nie wszystkich rodziców stać na pokrycie kosztów wyjazdów ich dzieci na takie zawody.
       M.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gadka szmatka, a i tak nic się nie robi. O tym, że w Elblągu brakuje obiektów do uprawiania piłki nożnej przez dzieci, juniorów, na seniorach kończąc, wszyscy doskonale wiedzą, tylko nikt nic nie robi. Nawet nie ma ŻADNEGO porządnego stadionu, na którym bez obciachu można by było rozgrywać mecze. Władze miasta na siłę szukają co roku "ważniejszych" inwestycji i nikt ich z tego nie rozlicza, bo nie ma żadnego nacisku. Co mogą zrobić kibice i zwyczajni mieszkańcy naszego miasta? Niewiele. Oczywiście zaraz odezwą się głosy, że sami wybraliśmy takie władze. Ale kto zagwarantuje, że inne władze będą bardziej skłonne poprawić sytuację?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-25)
 • Kibice i mieszkańcy naszego miasta powinni iść gromadnie jesienią na wybory i głosować na młodych kandydatów, czujących duch sportu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ~(2010-02-25)
Reklama