UWAGA!

Koniec sezonu szczypiornistów Wójcika

 Elbląg, Koniec sezonu szczypiornistów Wójcika
fot. Anna Dembińska

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik, podobnie jak zawodniczki Startu, nie zagrają już w tym sezonie o ligowe punkty. Związek Piłki Ręcznej w Polsce oficjalnie zakończył I-ligowe rozgrywki. Meblarze zakończyli je na miejscu dziewiątym.

7 marca elbląska drużyna KS Meble Wójcik rozegrała mecz w Wągrowcu i przygotowywała się do kolejnych potyczek. Rozprzestrzenianie się koronawirusa zaburzyło normalny cykl treningowy, szczypiorniści mieli trenować indywidualnie, a mecze odwołano. Kwestią czasu było zakończenie rozgrywek. Związek Piłki Ręcznej w Polsce w końcu wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. Zespoły zachowują aktualne miejsce w ligowej tabeli, a to oznacza że Meblarze sezon 2019/2020 kończą na miejscu dziewiątym. Prezes klubu Maciej Serafin potwierdził tę informację dodając, że rozwiązano kontrakty z zawodnikami.

- Zakończono rozgrywki w I lidze, bez spadków. Jako zarząd podjęliśmy dziś decyzję, że z dniem 31 marca niestety kontrakty z zawodnikami zostaną rozwiązane. Wszystkie zobowiązania finansowe wobec zawodników zostaną uregulowane. Zawodnicy zostali poinformowani o sytuacji, każdy przyjął ją z pełnym zrozumieniem. Na tę chwilę jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że wobec żadnej instytucji nie mamy jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Co będzie dalej, to jest jedna wielka niewiadoma. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasz klub istniał, żebyśmy od września znów mogli wystartować w rozgrywkach I ligi. Nie chcemy, żeby męska piłka ręczna zniknęła z mapy Elbląga, bo jeśli tak się stanie, to przynajmniej przez kilka kolejnych lat nie odbudujemy tego w żaden sposób. Cieszę się, że większość chłopaków zadeklarowała, że chce zostać w Elblągu i tu grać jeśli klub będzie istniał. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wszystko skleić - powiedział prezes klubu.

W sezonie 2019/2020 zespół Grzegorza Czapli rozegrał piętnaście meczów. Meblarze trzykrotnie wywalczyli pełną pulę, a dwa razy urwali rywalom jeden punkt, co dało im ich w sumie jedenaście. Tym samym drużyna zakończyła rozgrywki na miejscu dziewiątym.

Anna Dembińska

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama