UWAGA!

Krajobraz po spadku

 
Elbląg, Zygmunt Okulus, Mirosław Kozłowski i Andrzej Haracz przedstawiali sytuację w elbląskim tenisie stołowym
Zygmunt Okulus, Mirosław Kozłowski i Andrzej Haracz przedstawiali sytuację w elbląskim tenisie stołowym (fot. Sebastian Malicki)

Przyciągnięcie do tenisa stołowego nowych adeptów i szkolenie młodzieży – taki jest plan Mlexera Elbląg na najbliższe lata. Elbląscy tenisiści stołowi w ubiegłym sezonie spadli do III ligi i robią wszystko, żeby utrzymać swoją dyscyplinę w mieście.

Ubiegły sezon nie był udany dla tenisistów stołowych elbląskiego Mlexera. Drużyna nie zdołała utrzymać się w II lidze i następny sezon elblążanie będą rywalizować szczebel niżej.
       - Główną przyczyną spadku były problemy kadrowe. Nasi najlepsi zawodnicy nie mogli uczestniczyć we wszystkich meczach, stąd taki, a nie inny wynik. Druga kwestią są pieniądze, a raczej ich brak w naszym klubie – mówił Mirosław Kozłowski, prezes EKS Mlexer Elbląg.
       W nowym sezonie kadra pierwszej drużyny ma liczyć ośmiu zawodników. Pełny skład ligi poznamy w drugiej połowie września, rozgrywki ruszą w październiku. Mlexer nie nastawia się na szybki powrót do II ligi.
       - Na grę w II lidze potrzebujemy 50 tys. zł. Tymczasem bazujemy na dotacjach z Urzędu Miejskiego. W tym roku otrzymaliśmy 20 tys. zł na klub i 10 tys. zł na szkolenie dzieci. I na szkoleniu młodzieży chcemy się skupić w najbliższych latach – zdradził Mirosław Kozłowski.
       W związku z tym klub zaprasza dzieci na treningi do Hali Sportowo – Widowiskowej na treningi (od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 18). Trenerem grupy dziecięco – młodzieżowej jest Jan Kinal, w przeszłości szkoleniowiec m.in. mistrza Polski młodzików.
       - Liczymy na to, że za kilka lat będziemy mieli zawodnika, który będzie przywoził medale z różnych turniejów. Jesteśmy dobrej myśli, już w tym roku nasi zawodnicy odnosili pierwsze sukcesy. A w przyszłości ci tenisiści będą grać w lidze – mówił Andrzej Haracz, odpowiedzialny w klubie za pion sportowy.
       Ważnym wydarzeniem sportowym będzie też VIII Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 7 września w Hali Sportowo – Widowiskowej. Przed południem zaplanowano rywalizację w kategoriach, wiekowych, o godzinie 14.15 rozpocznie się główny turniej o puchar prezydenta Elbląga w kategorii open. Zwycięzca turnieju wzbogaci się o 1200 zł, finalista – 600 zł, a trzecie miejsce na podium warte jest 300 zł.
       To dla „zawodowców”. A dla „amatorów”? Od października ruszy tez kolejny sezon Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W ubiegłym sezonie Mlexer przejął organizację rozgrywek od MOSiR – u.
       - W ubiegłym sezonie wystartowało 14 drużyn. Pierwszą rundę graliśmy systemem każdy z każdym, potem podzieliliśmy zespoły na dwie grupy: mocniejszą i słabszą, aby było bardziej sprawiedliwie – wyjaśniał Andrzej Haraś.
       Drużyna amatorska musi liczyć cztery osoby, przy czym dwie muszą stawić się na meczu. Rozgrywane będą cztery spotkania singlowe, w przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje gra deblowa. Oprócz tego wystartuje też Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym – Mlexer planuje rozgrywanie jednego turnieju w miesiącu.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama