UWAGA!

Kram wycofuje się ze sponsorowania Startu!

 Elbląg, Kram wycofuje się ze sponsorowania Startu!
(fot. Anna Dembińska)

Po ostatnich wypowiedziach prezydenta Witolda Wróblewskiego na temat Startu Elbląg ze sponsorowania drużyny wycofała się firma Kram. "Wypowiedzi prezydenta godzą w nasze dobre imię i dlatego nie widzimy możliwości kontynuowania promowania miasta Elbląga na arenie krajowej i zagranicznej" - napisał Zbigniew Przybysz, prezes firmy. O stanowisku Kramu poinformował dziennikarzy radny Rafał Traks podczas dzisiejszej konferencji prasowej klubu radnych PiS. 

Od kilku dni między prezydentem a klubem Start Elbląg iskrzy. Zaczęło się od oświadczenia prezesa Stanisława Tomczyńskiego, krytykującego prezydenta, Witold Wróblewski nie pozostał dłużny, zarzucając zarządowi nieudolność. Do akcji wygłaszania oświadczeń włączyła się najpierw Rada Sponsorów Startu, a wczoraj oświadczenie wydał prezes Zbigniew Przybysz, prezes Kramu, w którym ogłosił, że w związku z wypowiedzią prezydenta wycofuje się ze sponsorowania drużyny. 
       "W okresie, gdy byliśmy sponsorem tytularnym 2016-2018 przekazaliśmy na działalność klubu 1 047 219,78 złotych" - pisze Zbigniew Przybysz w swoim oświadczeniu". - Wypowiedzi prezydenta godzą w nasze dobre imię i dlatego nie widzimy możliwości kontynuowania promowania miasta Elbląg na arenie krajowej i zagranicznej. Wypowiadamy umowę o sponsoringu zawartą 7.06.2018 roku. Proponujemy, by miasto Elbląg i ewentualnie firmy wywodzące się z Elbląga przejęły w pełni finansowanie EKS Start Elbląg. Proszę o wykreślenie nazwy Kram z nazwy Klubu" (...)
       - Prezydent swoimi wypowiedziami zdyskredytował wkład sponsorów, tworząc negatywny klimat wokół naszego miasta - stwierdził Marek Pruszak, przewodniczący RM na konferencji prasowej klubu radnych PiS, zwołanej na dwie godziny przed dzisiejszą sesją Rady Miejskiej. 
       Radni PiS apelują do prezydenta o to, by znalazł w budżecie 200 tysięcy złotych, o które to wsparcie prosił prezydenta w ostatnich dniach zarząd klubu. Wniosek w tej sprawie złożył dzisiaj na sesji radny Rafał Traks, poparło go 21 radnych. 
       - W Lublinie miasto dotuje tamtejszy klub kwotą 2,5 mln złotych rocznie, w Kielcach klub poprosił miasto o wsparcie na kwotę 4,5 miliona złotych, żeby dalej funkcjonować. U nas miasto, wliczając w to kwoty ze spółek miejskich, przekaże w tym roku 891 tysięcy złotych. Udostępnianie hali bezpłatnie to żadna nowość, w innych miastach też tak jest - mówił Rafał Traks. - Różne opcje rządziły miastem w ostatnich latach, ale zawsze sport nas łączył. Nie mogę uwierzyć, że prezydent wypowiedział te słowa o klubie. Jestem przekonany, że został wprowadzony przez kogoś w błąd - stwierdził. - Nie mogę też pogodzić się z ujawnieniem przez prezydenta prywatnej korespondencji z prezesem Tomczyńskim, który jest moim przyjacielem (prezydent odczytał na jednej z ostatnich konferencji esemesy od prezesa klubu - red.). Jego wiadomości były aktem rozpaczy i bezradności. To wielce zasłużony dla klubu człowiek, który pracuje społecznie. Pieniędzy z klubu nie dostaje też dyrektor. 
       Dzisiaj na sesji Rady Miejskiej pojawiła się grupa kibiców Startu, którzy przynieśli ze sobą czarny transparent, przypominający żałobną klepsydrę. - Kibice są z klubem na dobre i na złe. Przyszliśmy tu, by wyrazić nasze wsparcie dla klubu - powiedział nam Przemysław Cegielski z Klubu Kibica Startu Elbląg. - Sytuacja nie jest wesoła, w naszym haśle nie do końca żegnamy Start, bo są tu znaki zapytania. Jesteśmy rozgoryczeni wydarzeniami na linii: prezydent - zarząd klubu. Smutne jest to, że istnienie klubu jest zagrożone. Nie do nas należy ocena, czyja to wina. Chcemy po prostu, by klub dalej istniał. 
       - Kram już od dawna chciał się wycofać. W grudniu też wysłał do prezydenta pismo w tej sprawie. Wykorzystał pretekst, by zrobić też teraz  - powiedział nam jeden z miejskich uczestników, chcących zachować anonimowość. 
       Na sesji nie ma dzisiaj prezydenta Witolda Wróblewskiego. - Pojechał do Olsztyna na planowane wcześniej spotkanie z marszałkiem w sprawie kolejnych umów o unijne dofinansowanie - powiedział nam Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.
       Z prezesem firmy Kram nie udało nam się jeszcze skontaktować. 
      
      
RG

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama