KS Orzeł drugi w Polsce

Elbląg, KS Orzeł drugi w Polsce

Po ostatnich sukcesach elbląskiego short tracku - 15 medali na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych - znów zdobyliśmy nagrody na zawodach rangi mistrzowskiej - informuje KS Orzeł.

W zakończonych w Erzurum w Turcji Europejskich Igrzyskach Młodzieży (EYOF) nasza reprezentantka Kamila Stormowska wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 m i srebrny w sztafecie mieszanej na dystansie 3000 m. Kamila, po udanych startach w Mistrzostwach Świata Juniorów w Insbrucku (8 miejsce na dystansie 500m) i zawodach Pucharu Świata w Dreźnie, zanotowała kolejny dobry występ co dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w Opolu od 24 do 27 marca.
       Równocześnie ze startami Kamili w Turcji elbląscy młodzicy brali udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Białymstoku. Nasi reprezentanci (Zuzanna Rumak, Jędrzej Borowiecki, Krzysztof Reindl, Arkadiusz Rybak) zajmowali czołowe miejsca w rywalizacji. Jedynym medalistą w naszej ekipie okazał się Jędrzej Borowiecki, który wywalczył brązowy medal na dystansie 777m. Szanse medalowe miała jeszcze nasza męska sztafeta (Borowiecki, Reindl, Rybak) ale po upadku została sklasyfikowana na 4 miejscu.
       Dzięki wysokim miejscom i dobrej postawie zawodników w klasyfikacji punktowej klubów KS Orzeł został sklasyfikowany na drugim miejscu w Polsce.