UWAGA!

Kto wywalczy puchar Bałtyku?

2014-10-10
14:06
Na jubileuszowej edycji, w sobotę, będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów Boogie Woogie.
Na jubileuszowej edycji, w sobotę, będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów Boogie Woogie. Fot. materiały promocyjne.

- Na „Baltic Cup” do Elbląga przyjeżdżają tancerze nie tylko z Europy. W tym roku, po raz pierwszy, w tanecznych zmaganiach wezmą udział pary z Chin i Izraela – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” rozpocznie się 17 października. W tańcach standardowych i latyoamerykańskich, pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej, będą rywalizowali tancerze z całego świata.

- W tym roku festiwal obchodzi jubileusz piętnastolecia. Gdy organizowaliśmy pierwszą jego edycję nikt chyba nie przypuszczał, że festiwal ten na stałe zagości w tanecznym kalendarzu imprez i będzie cieszył się taką popularnością – wyznał Antoni Czyżyk.
      
       To, co gwarantują publiczności organizatorzy to trzy dni pełne sportowych emocji.
      
       - Podczas finałów, w sobotę i niedzielę, pary będą tańczyły do muzyki granej na żywo przez orkiestrę z Grodna – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, z biura organizacji festiwalu. – Trzymajmy kciuki za elblążan, mamy nadzieję, że także ich występy będziemy mieli okazję oglądać podczas gali finałowych.
      
       Jak co roku, nie zabraknie tanecznych pokazów w wykonaniu mistrzów. Tych, którzy nie byli na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych, nie może zabraknąć na festiwalu. W Centrum Sportowo-Biznesowym elbląska formacja wystąpi ze swoim popisowym występem. Na jubileuszowej edycji, w sobotę, będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów Boogie Woogie.
      
       - Każdy ich występ to ogrom widowiskowych akrobacji. Agnieszka i Grzegorz mają na swoim koncie tytuły mistrzów Polski i są w światowej czołówce par tańczących Boogie Woogie – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.
      
       Początków Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” trzeba szukać w roku 2000, kiedy to w uznaniu zasług dla rozwoju światowego ruchu tanecznego, International Dance Sport Federation przyznała Elbląskiemu Klubowi Tańca „Jantar” prawo organizacji festiwalu. Od 15 lat jest to największy festiwal tańca w regionie Morza Bałtyckiego.
      
       Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na trzydniowe, międzynarodowe święto tańca. Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) – 80 zł. Bilety można rezerwować i kupować w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” lub przez www.swiatowid.elblag.pl.
      
       Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar”, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation.
      
       Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

 


       Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS S.A.
      
       Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., Drukarnia OPEGIEK Sp. z o.o., Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej Paters, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 83" Sp. z o.o.
      

---- Reklama ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej