UWAGA!

Leśna orientacja w Bażantarni

 Elbląg, Leśna orientacja w Bażantarni

Przed nami siódma runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start pierwszej wiosennej edycji odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godz. 10 na polanie z wiatami przy ulicy Sybiraków w Elblągu. Na zawody zapisać się można drogą mailową, telefoniczną lub wyjątkowo na miejscu w biurze zawodów.

Po kilkumiesięcznej przerwie pasjonaci orienteringu wracają do Bażantarni. W tym największym elbląskim parku zostaną przygotowane trasy o różnym stopniu trudności, dopasowanej do zaawansowania uczestników. Elementem ułatwiającym orientowanie się w terenie są drzewa jeszcze pozbawione są liści.

Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację jest cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia. Uczestnicy podczas całego cyklu odwiedzą wszystkie największe elbląskie parki oraz dzielnice Elbląga poznając w ten sposób ciekawe miejsca w mieście i spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu. Podsumowanie tegorocznego Grand Prix odbędzie się w czerwcu 2022 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga w Biegach na Orientację.

W zawodach może wziąć udział każdy. Można biegać indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi czy z psem. Można też trasę przejść spacerem lub z kijkami. A zasady są bardzo proste – celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w przestrzeni parku leśnego Bażantarnia punktów kontrolnych. W tym celu uczestnicy mają do pomocy szczegółową mapę.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na niżej podany adres email: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu lub pod numer telefonu: 662 290 857. Kategorie szkolne - w zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię zawodnika (zawodników przy zgłoszeniu zbiorowym), nazwę szkoły, do której uczęszcza i kategorię. Kategoria kobiet, mężczyzn i open - tylko imię i nazwisko. Kategoria rodzinna - imiona i nazwiska opiekunów i dzieci. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Na zawody można się zapisać (wyjątkowo) również 15 minut przed startem imprezy.

Regulamin i terminy biegów dostępne są na stronie. Udział w biegach jest bezpłatny. Start – sobota, 9 kwietnia, godz. 10. Biuro zawodów będzie znajdowało się przy wiacie Irenka, w głębi polany z wiatami.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama