UWAGA!

Lew wygrywa turniej Hanza Cup

 
Elbląg, Lew wygrywa turniej Hanza Cup
fot. Michał Skroboszewski

W niedzielę (13 stycznia) odbył się kobiecy turniej piłki nożnej Hanza Cup. Puchar Prezydenta Elbląga zdobyły zawodniczki Lwa Lębork, które wygrały w finale z drużyną gospodarzy. Zobacz zdjęcia.

W turnieju oprócz dwóch drużyn Hanzy Elbląg zagrały: GOSRiT Luzino, MOSiR Kętrzyn, GKS Wikielec, Potok Pszczółki, Lew Lębork i Dragon Bojano. Zawody miały charakter towarzyski.
       - To był idealny sprawdzian dla moich zawodniczek, możliwość sprawdzenia umiejętności w meczach przeciwko silnym drużyną. To niezwykle ważne przed zbliżającą się rundą wiosenną - poinformowała trener Hanzy, Grzegorz Szucki.
       Turniej był podzielony na dwa etapy. Najpierw drużyny grały w fazie grupowej. Hanza I Elbląg po dwóch remisach (1:1 z GOSRiT Luzino i 2:2 Lwem Lębork) i zwycięstwie z Potokiem Pszczółki 2:0 zajęły pierwsze miejsce w grupie A. W drugiej grupie (B) najlepszy okazał się MOSiR Kętrzyn, który również dwa razy zremisował (0:0 z GKS Wikielec i 0:0 z Dragonem Bojano) i jedno spotkanie wygrał (5:0 z Hanzą II). W meczach półfinałowych Hanza I zagrała z drugą drużyną z grupy B - GKS Wikielec, zaś MOSiR Kętrzyn z wicemistrzem grupy A - Lwem Lębork.
       Do finału ostatecznie awansowały przedstawicielki grupy A, czyli Hanza I i Lew Lębork. Obie drużyny grały ze sobą we wcześniejszej fazie i podzieliły się punktami po remisie 2:2. Przed ostatecznym starciem ciężko było wskazać faworyta. Sam mecz był emocjonujący i pełen zwrotów akcji. Obie drużyny stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwiczniczek, ale skuteczniejsze okazały się zawodniczki Lwa Lębork, które wygrały 2:1.
       Zatem pierwszą edycję Hanzy Cup wygrały reprezentantki województwa pomorskiego i to one odebrały puchar Prezydenta Miasta Elbląga, a także nagrody przygotowane dla zwyciężczyń. Gratulacje i suweniry wręczali: przedstawiciel Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu Robert Bieńkowski, wiceprezes WMZPN Tomasz Płoski oraz były trener Reprezentacji Polski Futsalu Andrzej Bianga.
       - Dziękujemy uczestniczkom, a także wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację turnieju. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i przede wszystkim sportowym. Jestem dumny z naszych dziewczyn, które ostatecznie zajęły drugie i szóste miejsce - zakończył wicepreze Hanzy, Kamil Zdziech.
       Po turnieju zostały wręczone także nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką została Dorota Proch z Hanzy I Elbląg, królową strzelczyń - Monika Mierzejewska (Dragon Bojano, 6 goli), zaś najlepszą bramkarką uznano Justynę Czerwińską (Hanza I).
      
       Wyniki:

       Hanza I - GOSRiT Luzino 1:1
       MKS MOSiR Kętrzyn - GKS Wikielec 0:0
       Potok Pszczółki - MKS Lew Lębork 0:2
       Hanza II - Dragon Bojano 0:4
       Hanza I - Potok Pszczółki 2:0
       MKS MOSiR Kętrzyn - Hanza II 5:0
       GOSRiT Luzino - MKS Lew Lębork 0:0
       Dragon Bojano - GKS Wikielec 1:1
       Hanza I - MKS Lew Lębork 2:2
       MKS MOSiR Kętrzyn - Dragon Bojano 0:0
       GOSRiT Luzino - Potok Pszczółki 2:0
       GKS Wikielec - Hanza II 4:0
      
       mecze o 5.-8. miejsce
       GOSRiT Luzino - Hanza II 0:3
       Bojano - Potok Pszczółki 5:1
      
       półfinały
       Hanza I - GKS Wikielec 1:0
       MKS MOSiR Kętrzyn - MKS Lew Lębork 1:2
      
       mecz o 7. miejsce: GOSRiT Luzino - Potok Pszczółki 0:3
       mecz o 5. miejsce: Hanza II - Dragon Bojano 0:6
       mecz o 3. miejsce: GKS Wikielec - MKS MOSiR Kętrzyn 0:1
       finał: Hanza I - MKS Lew Lębork 1:2
      
       Hanza I - Justyna Czerwińska, Paulina Wielgosz, Dorota Proch, Karolina Depka, Julia Wojciechowska, Wiktoria Wierzbicka, Sara Król, Anastazja Michałek, Justyna Jurkowska, Sabina Stępniewska, Anastazja Kaniewska, Anna Siemińska
      
       Hanza II - Aleksandra Pasieniuk, Kornelia Roman, Oliwia Denka, Klaudia Kowiako, Iga Tuniewicz, Karolina Wilczyńska, Natalia Fijałkowska, Wiktoria Śliwińska, Urszula Grądzik, Olga Adaniuk, Amelia Sowińska
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama