Lider lepszy od wicelidera

Elbląg, Lider lepszy od wicelidera

Lider tabeli kontra wicelider. Teoretycznie można było spodziewać się zaciętego meczu. Koszykarze Basketballu Elbląg nie pozostawili jednak żadnych złudzeń Szkole Gortata i wysoko pokonali gości. Zobacz zdjęcia z meczu.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarze elbląskiego Basketballu w III lidze koszykówki. Tylko nieszczęśliwy splot okoliczności mógłby pozbawić podopiecznych Arkadiusza Majewskiego udziału w półfinale baraży o II ligę (awansują cztery pierwsze drużyny). Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 Basketball zmierzył się z wiceliderem tabeli - Szkołą Gortata Politechnika Gdańska.

Można było spodziewać się zaciętego meczu, ale... Tylko przez część pierwszej kwarty gdańszczanie potrafili wykorzystać niedokładność i błędy w grze gospodarzy i zachować kilka punktów dystansu. Gdański zespół jest młody i elblążanie górowali nad nimi doświadczeniem oraz siłą. Do tego Przemysław Zamojski i...

Reprezentanta Polski można śmiało nazwać wunderwaffe elbląskiego zespołu. W całym dzisiejszym spotkaniu zdobył 34 punkty. Ciekawą statystykę miał też Piotr Prokurat - zdobywca 12 punktów - wszystkie w wyniku rzutów „za trzy“.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:16, ale można było mieć dużo zastrzeżeń do gry elblążan, zwłaszcza w obronie. Zawodnicy sobie porozmawiali w przerwie pomiędzy kwartami i w drugich 10 minutach konto gości wzbogaciło się tylko o osiem punktów. W trzeciej było niewiele lepiej, bo tylko 13.

Na 10 minut przed końcem gospodarze prowadzili 85: 37 i można się było zastanawiać, który koszykarz w białym stroju zapisze się jako zdobywca punktu nr 100. I jak się okazało później... żaden. Trener Arkadiusz Majewski dał odpocząć w czwartej kwarcie swoim najlepszym zawodnikom. A rezerwowi... toczyli wyrównany bój, ale 15 oczek rzucić nie zdołali.

Kolejny mecz Basketball rozegra 5 lutego. W Elblągu podejmie Trójeczkę Olsztyn.

Basketball Elbląg – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 96:50 (26:16, 23:8, 36:13, 11:13)

Basketball Elbląg: Zamojski 34, Prokurat 12, Jastrzębski 10, Szarszewski 9, Pawlak 8, Klonowski 7, Nisztuk 5, Krakowski 6, Domaszewicz 3, Chrzanowski 2, Jakimowicz, Konarski