UWAGA!

Lidka obsypana srebrem

 
Elbląg, Lidka obsypana srebrem
fot. arch. prywatne

Lidka Czarnecka z UKS Skoczek Elbląg idzie jak burza. Za elbląską szachistką bardzo pracowite wakacje. Właśnie wróciła z Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, skąd przywiozła srebrny medal. Przed Lidką kolejne wyzwania: nowa szkoła, a już w grudniu wyjazd na mistrzostwa Europy do Tallinna.

Szachy błyskawiczne to konik Lidii Czarneckiej. To właśnie w tej kategorii zdobyła wysokie drugie miejsce w mistrzostwach, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w Rzeszowie. - Jest to zupełnie inny styl gry niż szachy klasyczne, coś bardziej w moim stylu – mówi Lidka, nawiązując do mistrzostw Europy w szachach klasycznych, które odbyły się w sierpniu w Bratysławie, gdzie zajęła dwunaste miejsce. - W szachach szybkich jest 15 minut na partię, a w błyskawicznych trzy minuty. Jest to zupełnie inny styl grania, wymagający innego sposobu przygotowania. Muszę przyznać, że było mi trochę trudno wrócić po klasyku do szybkich i do blitza – wyznaje.

  Elbląg, Lidka obsypana srebrem
fot. arch. prywatne

Ostatecznie Lidka w mistrzostwach w szachach błyskawicznych w Rzeszowie zajęła drugie a w szybkich 19. miejsce. - W szachach szybkich trochę mi nie poszło – mówi. - Miałam szansę na wyższy wynik, przegrałam w ostatniej rundzie i ostatecznie zajęłam 19. miejsce. Znacznie lepszy wynik uzyskałam w szachach błyskawicznych, bo zajęłam drugie miejsce w kategorii wiekowej do lat 16. To świetny wynik, bo przegrałam tylko jedną partię i to z mistrzynią Europy. To duży sukces, pokonałam bardzo utalentowane zawodniczki. Turniej w szachach błyskawicznych był wyjątkowo wyczerpujący, bo został rozegrany w jeden dzień.

Lidki wakacje były bardzo pracowite. Odpoczywała tylko dwa tygodnie. Większość czasu spędziła przy szachownicy. - Nie zdążyłam na początek roku szkolnego, bo 2 września wróciłam z turnieju – mówi. - No a teraz jestem już w nowej szkole i zaczynam kolejny etap życia. Oczywiście stres jest, bo to jednak I Liceum, to jednak kierunek biol-chem i trzeba będzie kuć. Będę starała się uzyskać najlepsze wyniki – dodaje i zdradza, że swoje życie zawodowe nadal łączy z medycyną.

Lidka dedykuje zdobyty medal wszystkim osobom, które jej kibicowały oraz wspierały finansowo i duchowo.

 

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama