Lis przechytrzył Truso (piłka ręczna)

W drugim występie w II lidze piłkarki ręczne MKS Truso przegrały 26:28 (11:16) ze spadkowiczem z I ligi zespołem Lisa Kościerzyna. O przegranej zadecydowała pierwsza połowa spotkania i brak szczęścia w końcówce meczu.

U gospodyń zaprocentowało I-ligowe ogranie. Rozpoczęły one pojedynek z elbląską młodzieżą od huraganowych ataków, które kończyły celne trafienia na bramkę Truso. Elblążankom brakowało precyzji w wykańczaniu akcji ofensywnych, piłka po ich rzutach trafiała w słupki i poprzeczkę bramki Lisa. Po 9 minutach Lis prowadził 5:1, ale wystarczyły trzy, by Truso doprowadziło do remisu. Niestety, po serii błędów naszych piłkarek przeciwniczki ponownie odskoczyły i z przewagą pięciu bramek zeszły na przerwę.
     Po wznowieniu gry elblążanki starały się zredukować przewagę bramkową Lisa. Szczęście było bardzo blisko w ostatnich minutach spotkania. Przy stanie meczu 27:26 dla Kościerzyny elblążanki były w ofensywie, niestety, piłka po rzucie trafiła w słupek bramki, a następnie w nogę zawodniczki Truso. Gospodynie wyprowadziły skuteczną kontrę, ustalając korzystny dla siebie wynik meczu na 28:26.
     MKS Truso grało w składzie: Elwira Klettke, Małgorzata Kochańska, Paulina Luksa - Marta Karwecka 1, Marta Woronko 1, Magdalena Lurka 6, Karolina Narwojsz 1, Agata Szulc 2, Ewelina Ocalewicz 9, Natalia Brojek 1, Paulina Dajda 1, Joanna Gnidzińska, Adrianna Konefał 2, Joanna Litwin 2. Trener Jerzy Ringwelski.