UWAGA!

Lodowisko pomysłem na weekend

 Elbląg, Lodowisko pomysłem na weekend
fot. MOSiR

Kalendarzowa zima powoli dobiega końca, jednak przewidywane prognozy pogody zdają się mieć odmienne zdanie. Śnieżny klimat ma swoje plusy, z uwagi na kojarzące się z nim aktywności na lodzie, do czego pragniemy serdecznie zachęcić mieszkańców Elbląga i okolic.

Zimowa aura wciąż nam towarzyszy, a jej nieodzownym elementem są przede wszystkim lód i łyżwy. Jazda na tafli jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego z rodziną czy przyjaciółmi oraz sposobem na odreagowanie po wymagającym tygodniu pracy. Odpowiednim miejscem na zrealizowanie takowych planów jest Lodowisko Helena znajdujące się przy ul. Karowej.

We wtorki i czwartki ślizgawki odbywają się o 18:00 oraz 19:00, a dodatkowo, przez jedną godzinę, towarzyszą im nauki jazdy, z których mogą skorzystać mogą dzieci (wtorek), młodzież i dorośli (czwartek). Instruktorem takowych zajęć jest profesjonalna trenerka łyżwiarstwa figurowego, na co dzień szkolącą łyżwiarzy UKS Szóstka Elbląg. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 13 zł (dzieci) oraz 16 zł (młodzież i dorośli).

Łyżwiarski weekend na „Helenie” zaczyna się w piątek. Tego dnia wejście na lód możliwe jest o 18:00 i 19:00, zaś w sobotę i niedzielę w następujących godzinach: 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50. By wejść na lód nie trzeba mieć własnych łyżew, z uwagi na funkcjonującą na miejscu wypożyczalnię sprzętu, prowadzoną przez Klub Sportowy Orzeł. Koszt wypożyczenia pary łyżew to 10 złotych. Dodatkowo dzieci podczas zajęć będą mogły także bezpłatnie skorzystać z pingwinka, który pomoże w jeździe.

Opłatę za wstęp na taflę ułatwia elektroniczny biletomat. Dzięki niemu szybko bezgotówkowo można wyposażyć się w bilet i cieszyć się z atrakcji lodowiska. Urządzenie znajduje się przy głównym wejściu Lodowiska Helena.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi, atrakcyjnymi pozycjami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ten weekend czeka nas dużo aktywności m.in. w Hali Sportowo-Widowiskowej oraz Krytej Pływalni. Szczegóły tutaj.

MOSiR

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kultura fizyczna jest bardzo ważna, dlatego nie rozumiem czemu miasto tak zdziera zwłaszcza z dzieci i młodzieży. To wstyd że zamiast szukać oszczędności oni szukają pieniędzy w naszych kieszeniach
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    TeofilSkorupa(2023-03-11)
Reklama