UWAGA!

Lotos-Jantar na mistrzostwach (taniec towarzyski)

 Elbląg, Formacja Lotos-Jantar
Formacja Lotos-Jantar (fot. P. Kajmer).

Od momentu powstania w 1995 roku Formacja Standardowa Lotos-Jantar nieprzerwanie zdobywa tytuł mistrza Polski. To nie tylko najlepsza formacja standardowa w kraju, ale także jedna z najlepszych w Europie i na świecie. Już jutro (18 września) ponownie zawalczy o tytuł najlepszej w kraju formacji prezentującej tańce standardowe.

W Chełmie w województwie lubelskim odbywają się XXVII Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji, m.in. indywidualne pokazy tańca w wykonaniu gwiazd. Galę wieczorną poprowadzi zaś Iwona Pavlović.
       – Na mistrzostwa wyjechaliśmy już dziś, przed nami ok. 9 godzin jazdy – mówi Antoni Czyżyk, trener Formacji Lotos-Jantar. Jutro o godzinie 15 rozpoczną się eliminacje, na pewno będzie można zobaczyć nas jeszcze na gali finałowej. W nocy z soboty na niedzielę wracamy do Elbląga, mamy nadzieję, że ze złotym medalem.
       Obecnie skład formacji tworzą: Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk, Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz, Sebastian Rutkowski i Arletta Wyżlic, Paweł Jacewicz i Izabella Gierulska, Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, Krzysztof Taurogiński i Dorota Jedynak, Mariusz Pilipczuk i Paulina Misiak, Adrian Kapała i Katarzyna Lesz, Michał Jedynak i Sylwia Fijałkowska, Filip Budzyński i Karolina Smolińska.
       – Tancerze są świetnie przygotowani, długo i intensywnie trenowali, udział w mistrzostwach Polski będzie dla nich mocnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Mamy wszystko, żeby zdobyć tytuł mistrzowski, jednak na pewno zabraknie nam dopingu wspaniałej, elbląskiej publiczności. Liczymy, że będą Państwo trzymać kciuki za naszych tancerzy – dodaje Antoni Czyżyk.
       Formacja Standardowa Lotos-Jantar zatańczy do muzyki Michaela Jacksona. Sponsorem formacji jest Grupa Lotos S.A.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama