UWAGA!

Łyżwiarski sezon czas zacząć - rusza lodowisko Helena

 Elbląg, Łyżwiarski sezon czas zacząć - rusza lodowisko Helena
fot. nadesłana

- Pierwsze jazdy mamy już za sobą, lód przeszedł pozytywnie testy, tak więc za kilka dni oficjalnie rozpoczniemy nowy sezon łyżwiarski na lodowisku Helena - informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zakończył się proces mrożenia lodowiska. Pierwsze, pozytywne testy lodu, odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych zawodów w short-tracku. Zadowoleni z przygotowania tafli lodowiska byli zarówno zawodnicy jak i trenerzy ekip startujących w zawodach Danubia Cup. W najbliższą sobotę i niedzielę na obiekcie odbędą się jeszcze ogólnopolskie zawody rankingowe, a po nich lodowisko Helena będzie udostępnione dla wszystkich chętnych. Tradycyjnie, przez kolejne miesiące z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą korzystały kluby sportowe, szkoły, a także mieszkańcy, podczas wejść na ogólnodostępną ślizgawkę.
       - Sezon oficjalnie rozpoczniemy we wtorek 14 października, a pierwsze wejście na ogólnodostępną ślizgawkę zaplanowaliśmy na godz. 18.00 - mówi dyrektor MOSiR. - Lodowisko będzie do dyspozycji mieszkańców w każdy wtorek, czwartek i piątek w dwóch sesjach, rozpoczynających się o godz. 18.00 i 19.00. W weekendy (sobota i niedziela) obiekt będzie dostępny dla mieszkańców w godz. 12.30-18.30. Natomiast w ciągu tygodnia w godzinach rannych i południowych z lodowiska korzystać będą szkoły i kluby sportowe.

 


       Każda z sesji trwać będzie 50 minut, a koszt jednorazowego wejścia na lodowisko to: 9 złotych - bilet normalny, 6 zł - bilet ulgowy oraz 5 zł - bilet grupowy (powyżej 15 osób). Jest także możliwość zakupu karnetów uprawniających do 10 dowolnych wejść na ślizgawkę. W tym przypadku zapłacimy 80 zł za karnet normalny i 50 zł za ulgowy. Z obiektu MOSiR-u można także korzystać w ramach Karty Dużej Rodziny, co uprawnia do zakupu biletów w niższych cenach. Jednorazowe wejście na ślizgawkę w tym przypadku będzie nas kosztować: 6 zł - bilet normalny, 4 zł - bilet ulgowy, za karnet normalny zapłacimy 50 zł, a za karnet ulgowy 30 zł.
       Kasa lodowiska czynna będzie we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16.00-19.30 oraz w soboty i niedziele w godz. 11.30-18.00. Istnieje także możliwość telefonicznej rezerwacji biletów, której można dokonać w godzinach otwarcia kasy, dzwoniąc pod nr (55) 625-63-13. Na lodowisku istnieje także możliwość wypożyczenia łyżew (koszt 6 zł od pary), ostrzenia łyżew (7 zł) oraz skorzystania z szatni (1 zł). W czasie otwartych sesji dostępny będzie także bufet oferujący ciepłe napoje, przekąski i słodycze.
       - Nasz obiekt to nie tylko lodowisko i ogólnodostępna ślizgawka - informuje Marek Wnuk. - Do dyspozycji mieszkańców jest także specjalistyczna sala do tenisa stołowego, wyposażona w trzy stoły do gry. Opłata za wynajem stołu to koszt 11 złotych. Pamiętajmy jednak, że na salę można wejść wyłącznie w obuwiu sportowym. Zachęcam do korzystania z naszego obiektu, życząc jednocześnie wszystkim odwiedzającym miłej atmosfery i udanej zabawy.
       Więcej informacji o ofercie MOSiR-u, cennik, regulamin oraz godziny otwarcia obiektu można znaleźć na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce obiekty sportowe/kryte lodowisko.
      

MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zadowoleni z przygotowania tafli lodowiska - to jakiś żart!!! Obiekt sam w sobie ładny ale ekipa pracująca i zarządzająca lodowiskiem to jakieś nieporozumienie. Pracują tam chyba za karę - choć pracy to oni tam za wiele nie mają - a jak już coś robią to z wielką łaską.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  stałylodowczanin(2014-10-12)
 • Mrozić lodowisko to powinni już w sierpniu żeby można było się przygotować do zawodów. Napiszcie kiedy lód był gotowy. Zawody 4.10 a 2-3.10 na lodowisku woda i mnóstwo wybrzuszeń. .. Na pewno zawodnicy byli zadowoleni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  zawodniklo(2014-10-12)
Reklama