UWAGA!

Magia orientu czyli spotkanie z tańcem brzucha

 
Elbląg, Magia orientu czyli spotkanie z tańcem brzucha

Klimat i muzyka orientu, nauka zmysłowych i miękkich ruchów to wszystko podczas warsztatów z tańca brzucha, które odbędą się w Centrum Tańca Promyk. Wstęp bezpłatny.

Taniec brzucha, znany również jako taniec wschodni, taniec orientalny lub belladance w oryginale nazywa się „raks sharki". Jest jednym najstarszych kobiecych tańców świata, od wieków przekazywany w krajach arabskich z matki na córkę w prawie niezmienionej formie. Zyskał miano tańca uwodzenia.
       - Taniec brzucha to magia, kobiecość, subtelność z nutką kokieterii – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. - Każdej Pani pozwoli poczuć się zmysłowo i kusząco. Uczy gracji i wdzięku. Udowadnia, że aby być ponętną wcale nie trzeba mieć idealnej sylwetki. Świetnie pomaga w pozbyciu się kompleksów i dostrzeżeniu uroku swojego ciała.
       Taniec brzucha nie posiada żadnych spisanych reguł, jest sztuką żywą, która ciągle rozwija się i zmienia. Bazuje na łagodnych i miękkich ruchach rąk, brzucha i bioder. Jest też formą harmonizowania ciała, umysłu i ducha. Może być zabawą, ale i sposobem na zgłębienie siebie.
       - Aby bliżej poznać ten egzotyczny taniec warto przyjść na spotkanie podczas którego odbędzie się pokaz oraz warsztaty – mówi Joanna Karpiuk. – Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Strzeż się tycia wybierz zdrowy styl życia” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg i poprowadzi je specjalistka Agnieszka Nailah Urbaniak.
       Agnieszka Nailah Urbaniak to dyplomowany instruktor tańca sportowego ze specjalizacją Belly Dance. Z tańcem orientalnym związana od 2006 roku. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia - Vice mistrzyni Polski 2014 podczas Mistrzostw Polski Belly Dance w trzech kategoriach: Belly Dance Show, Folklor Arabski oraz Klasyczny Taniec Orientalny, Miss Belly Dance Poland 2013, Vice mistrzyni Europy Wschodniej 2012 w klasycznym tańcu orientalnym.
       Spotkanie „Magia orientu” odbędzie się w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80, 24 września (niedziela) w godz. 17 – 18:30. Wstęp bezpłatny.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama