Makabryczna kontuzja (piłka nożna)

Elbląg, Makabryczna kontuzja (piłka nożna)

W środowym meczu kontrolnym Olimpia przegrała w Gdyni z miejscową Arką 1:2 (0:1). W 85. minucie jeden z zawodników gospodarzy spowodował groźną kontuzję Roberta Wesołowskiego. Po tym faulu sędzia zakończył spotkanie.

Dla Olimpii był to ostatni mecz kontrolny z rywalem z zewnątrz przed rozpoczęciem zmagań w III lidze. Elblążanie zmierzyli się w wyjazdowym pojedynku z przygotowującą się do startu w pierwszoligowych rozgrywkach Arką Gdynia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych, jednak ostatnia akcja meczu zepchnęła na dalszy plan wynik pojedynku.
       Arkowcy zdobyli prowadzenie w pierwszej odsłonie, po ładnej akcji Aleksandra Jagiełły i Grzegorza Lecha. Do siatki trafił głową Antonio Calderon. Nasza drużyna zdołała doprowadzić do wyrównania po przerwie. Gola dla żółto-biało-niebieskich zdobył z rzutu karnego Kamil Graczyk. W 78 min. zwycięską bramkę dla gdynian zdobył Paweł Wojowski, który wykorzystał świetne podanie Michała Nalepy.
       Mecz zakończył się tragicznie dla piłkarza Olimpii Roberta Wesołowskiego. Alan Fialho zaatakował naszego zawodnika wyprostowaną nogą i doprowadził do makabrycznej kontuzji. Wesołowski został natychmiast odwieziony do szpitala. Sędzia postanowił zakończyć spotkanie pięć minut przed czasem.
       Robert Wesołowski to jeden z nowych zawodników Olimpii. Ostatnio występował w Wigrach Suwałki. Pomocnik zdążył zagrać dotychczas w zaledwie jednym oficjalnym meczu w żółto-biało-niebieskim trykocie (pucharowe spotkanie z Calisią Kalisz).
       W najbliższy weekend Olimpię czeka pojedynek w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Radomiakiem Radom. Mecz zostanie rozegrany przy Agrykoli w sobotę 26 lipca. Początek o godz. 18.

Aktualizacja: Pierwsze badanie Roberta Wesołowskiego wykazało bardzo skomplikowane zwichnięcie stawu skokowego.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)

Calderon (15.), Wojowski (78.) - Graczyk (66. karny)