Makroregion młodzików w Kozienicach (lekkoatletyka)

Elbląg, To dobry występ naszych podopiecznych - oceniają trenerzy
To dobry występ naszych podopiecznych - oceniają trenerzy (fot. nadesłane)

W minioną sobotę i niedzielę (17 i 18 września) lekkoatleci MKS TRUSO wystąpili w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kozienicach.

- To dobry występ naszych podopiecznych - oceniają trenerzy - zważywszy, że należymy do silnego makroregionu (województwo mazowieckie i warmińsko-mazurskie).
       Najlepszy występ zaliczyła Alicja Łada, prowadzona przez trenera Czesława Nagy, która zajęła 5. miejsce w biegu na 300 m ppł z wynikiem 50.07 sek. oraz 8. miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 45.27 sek., bijąc tym samym swój rekord życiowy.
       Co prawda bez medalu, ale też zadowalająco wystąpiły skoczkinie wzwyż. Podopieczne trenera Andrzeja Trybińskiego uplasowały się tuż poza podium. Agnieszka Okseniuk pokonała w sobotnim konkursie poprzeczką zawieszoną na wysokości 150 cm i zajęła
       4. miejsce, a Magda Rzepka skoczyła 140 cm i też punktowała, zajmując 6. miejsce.

W sprincie chłopców, trener Jacek Licznerski liczył na nieco lepszy wynik swojego zawodnika Karola Chwedczuka. Niemniej wyniki, które uzyskał Karol nie są poniżej aktualnej klasy zawodnika. Dystans 100 m pokonał w czasie 12.40 sek., a 300 m z wynikiem 39.27 sek. Dało to młodemu sprinterowi odpowiednio 12. i 9. miejsce.