UWAGA!

Małe kroki w kierunku dużego remontu

 Elbląg, Stadion przy ul. Agrykola 8 czeka na remont od lat
Stadion przy ul. Agrykola 8 czeka na remont od lat (fot. arch. MS)

O remoncie stadionu przy ul. Agrykola 8 mówi się od lat. Wszyscy, którzy liczyli na szybką modernizację, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Według harmonogramu wynegocjowanego pomiędzy ZKS Olimpią a prezydentem miasta, remont ma trwać do 2018 r. Potem stadion ma spełniać wymogi dotyczące gry w pierwszej lidze.

Ratusz poczynił już pierwsze kroki. 10 marca podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej na modernizację trybuny zachodniej. W jej ramach pod dachem ma znaleźć się 1000 miejsc siedzących. Planuje się także naprawę elementów betonowych i stopni, przebudowę korony. Nowością będzie instalacja systemu paneli fotowoltaicznych o mocy do 40 KWp na zadaszeniu trybuny zachodniej. Prąd z paneli zasili budynek szatniowo- sanitarny.
       - Realizacja ma rozpocząć się po zapewnieniu dofinansowania inwestycji ze środków zewnętrznych - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Na ten cel ratusz zamierza pozyskać środki z Programu Operacyjnego "Warmia i Mazury". Składanie wniosków już się rozpoczęło.
       Bardziej zaawansowana jest przebudowa budynku szatniowo-sanitarnego. Budynek ma zyskać nowe piętro nad szatnią. Będzie też przedłużony w stronę parkingu. W nowej części mają znaleźć się m. in. sala konferencyjna, mała salka gimnastyczna oraz dwie szatnie. Ratusz posiada już pozwolenie na budowę. Jej rozpoczęcie uzależnione jest jednak od otrzymania środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
       Pieniędze są za to już na budowęy toru wrotkarsko-lodowego. - Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1,5 mln zł - informuje Łukasz Mierzejewski.
       9 marca otworzono oferty wykonawców. Tor wrotkarski ma zostać wyremontowany i wyposażony w instalację do mrożenia. W ten sposób zimą wrotkarzy będą mogli zastąpić łyżwiarze. Wewnątrz toru zostaną wybudowane boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz w tenisa.
       Duże inwestycje przewidziano na 2018 r.: modernizację trybun łukowych, budynków kas, przebudowę toalet oraz montaż telebimu. Przy remoncie "łuków" planowane jest przygotowanie instalacji elektrycznej pod budowę słupów oświetleniowych.
       W tym roku samorząd przeznaczył w budżecie miejskim 3 mln zł na modernizację kompleksu przy ul. Agrykola 8. Co uda się wykonać, zależy od pozyskania finansowania zewnętrznego.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Następne kłamstwa ile jeszcze. tego bajerowania będzie!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  elbląg 71(2016-04-07)
 • Przepraszam, czy urząd płaci portelowi za takie teksty? Panie Gruchalski czy Panu nie wstyd publikować takie gnioty. Chcesz Pan wiedzieć ile Elbląg dzieli od normalności?? Zapraszam już niebawem na wyjazdowy mecz barażowy do Lublina. Zobaczy tam pan na jakim STADIONIE gra także III ligowa drużyna. Może wówczas zrozumiecie że pisanie takich tekstów o czymś czego nawet nazwać stadionem nie można, to profanacja. Że popierania władz miasta w niby remontowaniu stadionu, to wbijanie gwoździa do trumny własnemu miastu. Obyście za późni tego nie zrozumieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  milosnikstadionow(2016-04-07)
 • Jak stadion będzie dla 1 ligi to gdzie będzie trenować 3ligowa Olimpia pieniadze w błoto a w zasadzie w trawę
 • A gdzie jest 1 000 000 zł,który przepie...ł Nowaczyk właśnie przeznaczony na budowę stadionu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Upierdliwyażdibulu(2016-04-07)
 • A może ktoś zadaszył by rynek bo mi ostatnio namiot porwało i na głowę pada deszcz !
 • Wszystko fajnie, tylko po co te łuki? Zamiast topić kasę w trybuny bez widoczności zróbcie od razu światło.
 • Miasto wyrzuciło w błoto już mnóstwo kasy na projekty nowego lub zmodernizowanego stadionu. Chcecie zrobić coś, co jest jedynie pudrowaniem TRUPA!!! Koleje pieniądze wyrzucone w błoto. .. .Był ostatni projekt modernizacji stadionu, który można by robić etapami i to miałoby sens. Miasto mogłoby to robić nawet i dwa lata dłużej, ale jednak według konkretnej, nowoczesnej wizji od podstaw, a nie takie pseudo remonty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  PiSpełoJednoZŁO(2016-04-07)
 • NIE BĘDZIE STADIONU BĘDZIE PRZEKOP !!! Kibice Olimpii Elbląg cieszyć się to dobra zmiana :)))))
 • juz dawno to wszystko o czym mowa w artykule powinno byc zrobione :( nie wiem czemu dopiero teraz sie za to wzięto i czemu do 2018 mam czekac :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  marekj(2016-04-08)
 • Czy piękne oświetlenie uwieńczy dzieło ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  fakcik(2016-04-08)
 • Stek kłamstw za pieniądze z miasta. Tekst pisany na zamówienie. Aż oczy bolą, jetseście słabi, wszyscy jak jeden, po uszy w jednym taplacie się bajorze. Żal tego miasta, że od lat rządzą nim nieudacznicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  TomaszKIbicOlimpii(2016-04-08)
 • A moim zdaniem trzeba odkurzyc temat Wschodniej ;D dokumentacja juz jest za 1000000 i srodki na droge 300000, nic tulko budowac :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  grzesiu n(2016-04-08)
Reklama