UWAGA!

Maraton w Nowym Yorku

Już 28 kwietnia elbląski maratończyk na wózku Bogdań Król wystartuje w Achilles Maraton Nowy York. Jest to typowo inwalidzka impreza, na której startują niepełnosprawni na wózkach, a także niewidomi biegacze oraz biegacze o kulach.

Bardzo dobry występ zanotowali w ostatnich dniach zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. Podczas mistrzostw Polski w pływaniu elbląscy zawodnicy zdobyli cztery medale, natomiast wózkarz Bogdan Król aż cztery razy znajdował się na najwyższym stopniu podium.
     W dniach 19-24 kwietnia w Augustowie rozgrywana była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Niepełnosprawnej. W zawodach tych bardzo dobrze spisała się dójka reprezentantów ITK Atak - Alicja Świechowska i Krzysztof Nowak. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Karola Krzykowskiego zdobyli na tych zawodach aż cztery medale. Krzysztof Nowak wywalczył srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz dwa brązowe krążki na dystansach 100 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym. Natomiast Alicja Świechowska zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.
     Bardzo dobrze podczas kwietniowych występów wypadł kolejny z reprezentantów IKS Atak tym razem jeżdzący na wózku znany w całym kraju maratończyk Bogdan Król. Nasz reprezentant startował w tym miesiącu już w czterech zawodach zajmując w każdych pierwszą lokatę. 6 kwietnia w Strzebieniu Bogdan Król okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 10 km. Dzień później wystartował w półmaratonie rozgrywanym we Wrześni i tam także znalazł się na pierwszym miejscu. Natomiast 14 i 21 kwietnia Król startował w najpierw w Dębnie, a później we Wrocławiu. W obu tych zawodach okazał się również bezkonkurencyjny zdobywając pierwsze miejsce.
     Już 28 kwietnia Bogdań Król wystartuje w Achilles Maraton Nowy York. Jest to typowo inwalidzka impreza na której startują niepełnosprawni na wózkach, a także niewidomi biegacze oraz biegacze o kulach. Występ na tej imprezie naszego zawodnika nie doszedł by do skutku gdyby nie pomoc sponsorów którymi są: Browary Elbląskie, Urząd Miejski w Elblągu, Daimler Chrysler.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama