UWAGA!

Marszobiegi na orientację 

 Elbląg, Marszobiegi na orientację 
fot. arch. organizatorów

Marszobiegi na orientację cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Elbląga. W niedzielę (2 czerwca) kolejna edycja „Aktywnie w Parku Modrzewie”.

Za każdym razem organizatorzy przygotowują dla uczestników dwie trasy: łatwą - rodzinna/drużynowa dla początkujących oraz trudną dla zaawansowanych. Przed startem każdy otrzyma mapę parku Modrzewie z naniesionymi punktami kontrolnymi. Zadaniem zawodników jest odnalezienie ich w jak najkrótszym czasie (punkty to stojaki z płóciennymi, biało-pomarańczowymi lampionami) i potwierdzenie tego faktu poprzez przyłożenie karty/chipa do stacji SI (kolejność potwierdzania punktów obowiązkowa zgodnie z trasą na mapie). SI jest to system elektronicznego pomiaru czasu SPORT-IDENT. Przybiegając na metę od razu mamy wydruk wyników: jaki czas uzyskaliśmy, jakie mieliśmy międzyczasy i które miejsce zajmujemy w swojej kategorii wiekowej wśród zawodników, którzy już dobiegli.

Zapisy chętnych będą przyjmowane zawsze w dniu zawodów i na miejscu w parku Modrzewie - biuro zawodów będzie czynne od godz. 15, a starty zawodników będą się odbywały w godz. 15:30-16:30. Po powrocie na metę na uczestników będzie czekał słodki upominek. 2 czerwca biuro zawodów będzie zlokalizowane przy leżakach w centralnej części parku. Marszobiegi na orientację to ciekawa propozycja na aktywne spędzenie wolnego czasu. Zachęcamy do systematycznego uczestnictwa w imprezach w parku Modrzewie. Każdy, kto ukończy minimum cztery edycje, otrzyma pamiątkowy medal podczas wielkiego finału. To ostatnia szansa aby wziąć udział w 4 edycjach. Kolejne zawody zostały zaplanowane na: 7 lipca, 4 sierpnia oraz 22 września (finał).

„Aktywnie w Parku Modrzewie” to projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Organizatorem zawodów jest Elbląski Klub Orienteeringu EKO Gryf. Więcej na Facebooku Eko Gryf. Zapraszamy serdecznie. Życzymy miłych wrażeń

Bolesław Czechowski

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama