Meblarze II rozgromili rywala (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze II rozgromili rywala (piłka ręczna)

W 9. serii spotkań III ligi piłkarzy ręcznych, szczypiorniści Mebli Wójcik II wysoko pokonali najsłabszy w lidze UKS Jedynka Morąg 47:22 (22:15). Zobacz zdjęcia z meczu. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek podopieczni Andrzeja Rusznickiego są blisko zrealizowania postawionego sobie celu, jakim jest wygranie wszystkich meczów w sezonie

W sobotnie popołudnie do Elbląga zawitał outsider grupy, zespół który w obecnych rozgrywkach nie wygrał żadnego spotkania. Pierwszy mecz tych ekip w rundzie jesiennej Meblarze wygrali gładko 34:20 i w rewanżu chcieli jeszcze okazalej pokonać rywala, aby godnie pożegnać się w elbląskimi kibicami. Ta sztuka udała im się doskonale, choć pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu spraw.
       Początek spotkania należał do wyrównanych. Elblążanie dobrze prezentowali się w ataku, natomiast słabiej wyglądała gra obronna dlatego po 10 minutach goście mieli na swoim koncie już 6 bramek przy 8 gospodarzy. W kolejnych minutach Meblarze poprawili nieco ten aspekt gry, dlatego w 15. minucie, po bramce Krzysztofa Koteluka, odskoczyli rywalowi na 13:7. Następne minuty to chwilowa dekoncentracja gospodarzy, którzy pozwolili zbliżyć się rywalowi nawet na dystans jednej bramki (14:13 w 22 minucie). W ostatnim fragmencie pierwszej połowy elbląscy szczypiorniści ponownie przyspieszyli, dzięki czemu do przerwy schodzili z zapasem 7 bramek.
       W drugiej połowie Meblarze nie pozwolili rywalowi na zbyt wiele. Już w 40. minucie, po bramce Grzegorza Sieńkowskiego, gospodarze prowadzili 32:16 i w kolejnych minutach ich przewaga systematycznie rosła. Meblarze wysoko wypunktowali ekipę z Morąga, jednak gdyby nie błędy techniczne, to nasi szczypiorniści mogliby spokojnie przekroczyć granicę 50 bramek.
       Przed Wójcikiem II ostatnie spotkanie w sezonie. W sobotę udadzą się do Czerska na ciekawy pojedynek z miejscowym Borowiakiem, który walczy o 2 miejsce w lidze.

Meble Wójcik II: Dawid Smoliński, Adam Kozik - Paweł Grynis 9, Karol Stolarowicz 6, Michał Grzybek 5, Krzysztof Koteluk 5, Tomasz Estal 4, Maciej Borsukowicz 4, Karol Wądołowski 4, Tomasz Janowicz 3, Łukasz Janowicz 3, Bartosz Rusznicki 2, Łukasz Nikoporowicz 1, Grzegorz Sieńkowski 1.