Meblarze liderem I ligi! (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze liderem I ligi! (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni Wójcika z powodzeniem zagrali ostatni mecz ligowy przed własną publicznością. Drużyna Dariusza Molskiego pokonała Spójnię Gdynia 30:22 i po porażce Warmii została nowym liderem I ligi. Zobacz zdjęcia.

W pojedynku Wójcika ze Spójnią to ta pierwsza drużyna była zdecydowanym faworytem. Elblążanie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i wygrali aż osiem razy z rzędu. Z kolei rywale spisują się w tym sezonie przeciętnie, a obecnie zajmują szóste miejsce. Meblarze nie mogli jednak zlekceważyć Spójni, bowiem to jeden z dwóch zespołów, który w tym sezonie pokonał lidera z Olsztyna.
       Nasza drużyna dość długo wchodziła w mecz i swoje pierwsze trafienie zanotowała dopiero w 6. minucie spotkania, kiedy to przyjezdni mieli już dwa gole na swoim koncie. Gdynianie praktycznie od początku spotkania grali lotnym bramkarzem, co ułatwiało naszej drużynie szybkie zdobywanie goli. W 19. minucie, po bramce Piotra Adamczaka, był remis 4:4. W kolejnych minutach meczu, na tablicy wyników jeszcze pięciokrotnie widniał remis. Dwie dobre obrony elblążan zakończone kontratakami dało im prowadzenie 11:9. Nasza drużyna utrzymała dwumbramkowe prowadzenie do 24. minuty spotkania. Straty i niecelne rzuty Meblarzy, pozwoliły Spójni zniwelować przewagę i na przerwę drużyny chodziły przy wyniku 13:13.
       Drugą połowę elblążanie rozpoczęli z Marcinem Głębockim między słupkami. Na prowadzenie Wójcika wyprowadził Oskar Serpina, który chwilę później przejął piłkę i kontrę wykończył Grzegorz Dorsz. Po interwencji naszego bramkarza, samodzielna akcje przeprowadził Mikołaj Kupiec i Elbląg prowadził 16:13. Gospodarze grali twardo w obronie, jednak ich rzuty kilkukrotnie obronił Łukasz Skowroń. Od 36. do 39. minuty parkiet należał do podopiecznych Dariusza Molskiego, którzy zanotowali cztery trafienia z rzędu i było 20:14. Rywale nadal zacięcie walczyli, jednak trudno im było zatrzymać szybko grających elblążan. W 51. minucie, po golu Damiana Malandy, gospodarze prowadzili 26:19. Dobre wejście na parkiet miał Damian Spychalski, który w ciągu kilku minut zanotował trzy trafienia i po jednej z jego bramek Wojcik prowadził 29:20. Do końca spotkania gdynianie trafili do siatki dwukrotnie, elblążanie raz i mecz zakończył się wynikiem 30:22.

Meble Wójcik Elbląg - Spójnia Gdynia 30:22 (13:13)
       Wójcik - Fiodor, Głębocki, Ram - Szopa 5, Serpina 5, Spychalski 4, Adamczak Piotr 4, Malandy 3, Dorsz 3, Adamczak Paweł 2, Kupiec 2, Netz 1, Tórz 1, Malczewski, Nowakowski, Olszewski.

Dość niespodziewanie zakończył sie pojedynek Warmii Olsztyn, która przed własą publicznością przegrała z Pomezanią Malbork, dzięki czemu Meblarze wspoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Ostatnie ligowe spotkanie nasza drużyna zagra za tydzień na wyjeździe w Grudziądzu.