Meblarze pokonali akademików w Warszawie (piłka ręczna)

Elbląg, Elblążanie wygrali ważny dla siebie mecz z AZS AWF w Warszawie 26:23
Elblążanie wygrali ważny dla siebie mecz z AZS AWF w Warszawie 26:23 (fot. arch. AD)

Mobilizacja i waleczność szczypiornistów I ligowego zespołu Wójcik Meble Techtrans sprawiły, że elblążanie wygrali ważny dla siebie mecz z AZS AWF w Warszawie 26:23. Do przerwy prowadził AZS 14:12, a bohaterem spotkania był Henryk Rycharski, bramkarz Techtransu, który w decydującej o wyniku meczu końcówce obronił dwa rzuty karne.

Gospodarze walczący o utrzymanie się w I lidze od pierwszych minut starali się wypracować bramkową przewagę. Przy remisie 1:1 powstrzymał ich nawałę Wojciech Boniecki broniąc rzut karny podyktowany za faul Damian Malandego, który otrzymał 2 min kary. Osłabienie elblążan sprawiło, że w 7 min AZS prowadził 5:1. Techtrans doprowadził do kontaktu na jedną bramkę w 11 min meczu (5:4), a w 14 minucie notowano remis 7:7. Miejscowi nie rezygnowali ze zwycięstwa, a elblążanie w tym wyrównanym pojedynku grali w zmiennym rytmie. Zdarzały się błędy własne powodowane presją wygrania meczu. Zbyt szybko elblążanie dążyli do uzyskania przewagi, broniąc w defensywie na pograniczu faulu. Stąd też większa ilość karnych minut jakie „zarobili” w tym pojedynku zawodnicy Techtransu. W 28 min przy remisie 12:12, karę 2 min otrzymał Leszek Michałów i AZS wykorzystał to osłabienie schodząc na przerwę z prowadzeniem 14:12.
       W 47 min notowano remis po 20, a trzy minuty później było 22:20 dla Elbląga. W 53 min przy stanie 22:21 dla Techtransu, znakomitą paradą popisał się bramkarz Henryk Rycharski broniąc rzut karny. Gorąca atmosfera zapanowała na boisku w końcówce meczu. W 57 min przy prowadzeniu elblążan 24:23 na karne minuty boisko opuścił Jakub Fonferek. Elblążanie nie pozwalali rywalom na skuteczne rozegranie piłki. Gospodarze mieli szansę w 59 min na doprowadzenie do remisu z rzutu karnego, lecz ponownie na ich drodze stanął bramkarz Henryk Rycharski, niewątpliwy współautor zwycięstwa. Po wznowieniu gry, w ostatnich kilkudziesięciu sekundach spotkania, na boisku potworzyły się pary i w tej bezpośredniej konfrontacji lepiej spisali się elblążanie, bo dwa celne rzuty Leszka Michałówa przesądziły o ich zwycięstwie 26:23.
       Skład i bramki elblążan: Wróbel, Boniecki, Rycharski – Michałów 6 bramek, Ośko 6, Dukszto 4, Gryz 1, Janowicz, Długosz, Kwiatkowski 2, Sadowski, Fonferek 2, Szczepański 1, Malandy 4. Kary 12 min. Trener Grzegorz Czapla.
       Najwięcej bramek dla AZS zdobył Piotrowski 6. Kary 6 min.