Meblarze powieźli Wisłę (piłka ręczna)

Elbląg, I ligowa drużyna Wójcik Meble Techtrans zwyciężyła wysoko, bo 35:23 sąsiadującą w tabeli Wisłę II Płock S.A
I ligowa drużyna Wójcik Meble Techtrans zwyciężyła wysoko, bo 35:23 sąsiadującą w tabeli Wisłę II Płock S.A (fot. AD)

Kolejny mecz w osłabieniu kadrowym rozegrała I ligowa drużyna Wójcik Meble Techtrans i nie zawiodła swoich kibiców. Zwyciężyła wysoko, bo 35:23 sąsiadującą w tabeli Wisłę II Płock S.A. Meblarze mają powody do zadowolenia, bo umocnili się w środku ligowej tabeli, a pojedynek z grającymi na pograniczu faulu rezerwami wicemistrza Polski kosztował ich sporo zdrowia. Zobacz fotoreportaż.

Znakomity był początek meczu w wykonaniu podopiecznych trenera Grzegorza Czapli. Dobra postawa w obronie wsparta skutecznością w ataku sprawiła, że po 6 minutach elblążanie prowadzili 5:1. Próba mobilizacji Wisły przez jej trenera Bogdana Janiszewskiego w przysługującym czasie nie przyniosła efektu, bo nadal elblążanie grali solidną obroną mając w odwodzie skutecznego w interwencjach Wojciecha Bonieckiego. W 23 min przy stanie 13:5 dla elblążan Miłosz Rupp nie wykorzystał rzutu karnego, bo znakomicie w bramce gospodarzy zachował się Marek Wróbel. Na finiszu pierwszej połowy , po bramkach Mirosława Ośki i Grzegorza Szczepańskiego gospodarze prowadzili 18:10.
       Po wznowieniu gry po przerwie, Techtrans nie rezygnował z powiększania zdobyczy bramkowej. Od 32 do 39 min elblążanie zaimponowali snajperskimi umiejętnościami. Rzucili 6 bramek nie tracąc żadnej i na tablicy było 25:13. Ta wysoka przewaga ustawiła mecz. Rywale stracili ochotę do walki, a meblarze pilnując wyniku, do końcowego gwizdka arbitrów dorzucili kolejne 10 bramek i wygrali mecz 35:23. Tym samym elblążanie zrewanżowali się Wiśle z nawiązką za przegrany 37:41 pojedynek z pierwszej rundy w Płocku.
       Wsparcie kolegom z Techtransu przed meczem zadeklarował kontuzjowany w Zielonej Górze Jakub Fonferek, ale przebieg spotkania po myśli gospodarzy sprawił, że piłkarz obserwował wydarzenia na boisku z ławki rezerw. Będzie miał więcej czasu na regeneracją sił i z pewnością przyda się w kolejnym pojedynku.
       Składy i bramki:
       Techtrans: Wróbel, Boniecki – Michałów 6, Ośko 8, Dukszto 3, Gryz 3, Janowicz 1, Długosz 2, Kwiatkowski 5. Sadowski, Szczepański 1, Malandy 6. Trener. Grzegorz Czapla. Kary 4 min.
       Wisła: Dudek, Jarosz – Adamski 3, Waglewski, Kowalski 1, Rupp 10, Rakowski 3, Przedpełski 1, Kwiatkowski 1, Wojkowski 1, Szczutowski 1, nowaliński 2. Trener Bogdan Janiszewski. Kary 10 min.
       Sędziowali: Damian Godzina (Tczew) i Łukasz Kamrowski (Gdańsk).