Meblarze rozczytali SMS (piłka ręczna)

Elbląg, Michał Tórz rzucił dziewięc bramek
Michał Tórz rzucił dziewięc bramek (fot. Michał Skroboszewski)

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Drużyna Dariusza Molskiego okazała się lepsza od młodych graczy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska, wygrywając 35:27. Zobacz zdjęcia z meczu.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu był Wójcik. Nasza drużyna, po 21. kolejkach, zajmowała drugie miejsce w ligowej tabeli, rywale natomiast dopiero dwunaste. Cele obie drużyny również mają mocno odmienne. Naszym jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdańszczan natomiast ogrywanie się na I-ligowych parkietach i nabieranie doświadczenia w konfrontacjach z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Niestety Wójcik nie rozpoczął meczu jak na faworyta przystało. Wynik pojedynku otworzył Michał Tórz. Zaraz potem, po błędzie gdańszczan, kontrę wykończył Marcin Szopa i było 2:0. Prowadzenie mogło być wyższe, jednak wspomniany skrzydłowy nie wykorzystał rzutu karnego. Rywale swoją pierwszą bramkę rzucili dopiero w 5. minucie, następnie doprowadzili do wyrównania, a w 10. minucie wyszli na prowadzenie 4:3. Meblarze mieli problemy w ataku, na szczęście dobrze między słupkami spisywał się Marcin Głębocki. Kolejne minuty spotkania były bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Gdy nasi zawodnicy zaczęli seryjnie trafiać do siatki wydawało się, że szybko odskoczą rywalkom, jednak szybko stracili wypracowaną przewagę. Elblążanie zanotowali wiele strat i w 27. minucie był remis 14:14. W końcówce pierwszej połowy na ławkę kar powędrował Kamil Netz, jednak udało się wygrać grę w osłabieniu i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 16:15.
       Na trzybramkowe prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Michał Tórz i Marcin Szopa. Młodzi szczypiorniści z Gdańska szybko tę przewagę zniwelowali i w 37. minucie był remis. Elblążanie przerwali dobrą passę przyjezdnych i znów odskoczyli na dwa gole. Od 39. minuty nasza drużyna zaczęła dominować na parkiecie. Szczelna defensywa, skuteczne kontrataki pozwoliły rzucić pięć bramek z rzędu. Niezrażenie tym zawodnicy SMSu zagrali bezkompromisowo i tym razem to oni zanotowali serię skutecznych rzutów i ze stanu 25:19 zrobiło się 25:23. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach gry. Piłkarze Dariusza Molskiego zagrali mądrze, wykorzystali wszystkie błędy gdańszczan. Świetnie w ataku grał Michał Tórz, który rzucił aż pięć z dziecięciu zdobytych goli i mocno przyczynił się do zwycięstwa Wójcika. Pojedynek zakończył się wynikiem 35:27.

Meble Wójcik Elbląg - SMS Gdańsk 35:27 (16:15)