UWAGA!

Meblarze zapraszają na inauguracyjny pojedynek

 
Elbląg, Meblarze zapraszają na inauguracyjny pojedynek
fot. Anna Dembińska

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg piątkowym (1 września) pojedynkiem z Pogonią Szczecin zainaugurują rozgrywki sezonu 2017/2018. Z kolei dzień później, podczas Święta Chleba, odbędzie się prezentacja drużyny.

Dla drużyny Jacka Będzikowskiego okres przygotowawczy kończy się już dziś, bowiem jutro (1 września) elblążanie rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością. Niestety czas na przygotowania odbiegał nieco od planów szkoleniowca Wójcika, a to za sprawą kontuzji kilku zawodników. Wśród niedysponowanych graczy znalazł się Marcin Miedziński, ściągnięty do drużyny, by stanowić filar obrony. - W okresie przygotowawczym nie wszystko udało się zrealizować - powiedział trener. - Wypadł nam Marcin Miedziński, nasz podstawowy defensor. Przez trzy tygodnie trenować nie mógł Mikołaj Kupiec. Mieliśmy nieco okrojony skład, niektórzy zawodnicy byli trochę bardziej eksploatowani podczas meczów kontrolnych. Okres przygotowawczy nie wyglądał tak jakbym sobie tego życzył. Marcin Miedziński powinien wrócić na czwartą kolejkę, jeszcze przez dwa tygodnie musi chodzić w bucie ortopedycznym. Od poniedziałku do treningów wrócił Mikołaj Kupiec i zagra w pierwszym meczu. Dłuższą przerwa czeka natomiast Marcina Szopę - dodał trener Wójcika.
       Jutro (1 września) elbląscy piłkarze zainaugurują rozgrywki ligowe, a ich pierwszym przeciwnikiem będzie szczecińska Pogoń. Meblarze rywalizowali z Portowcami na turnieju w Gdańsku, wtedy to w regulaminowym czasie gry padł remis, jednak w rzutach karnych skuteczniejsi okazali się rywale. - Jestem ciekaw jak zaprezentuje się drużyna ze Szczecina, ponieważ odeszło stamtąd kilku zawodników - powiedział trener. - Spotkaliśmy się z nimi na turnieju w Gdańsku. Na początku uważałem, że to nie jest dobry pomysł żeby z nimi grać, ale przynajmniej zobaczyliśmy czego możemy się spodziewać. Pierwsze mecze zawsze rządzą się swoimi prawami, jest dużo nerwowości i znaków zapytania. Ten mecz jest niezwykle ważny, ponieważ on może dać kopa na cały sezon. Mamy nadzieję, że wygramy i to doda nam pewności siebie, bo jest to niezwykle potrzebne - podsumował szkoleniowiec.
       Stawką jutrzejszego pojedynku będą trzy punkty. Warto przypomnieć, że od tego sezonu nastąpiły zmiany w przyznawaniu punktacji i tak w rundzie zasadniczej będzie obowiązywać:
       - system gry, w którym po czasie regulaminowym w przypadku remisu odbędą się rzuty karne (nie ma już dogrywki 2x5 min);
       - punktacja według nowego modelu ZPRP dla rozgrywek seniorskich: 3 pkt. za zwycięstwo, 2 pkt. za zwycięstwo po karnych, 1 pkt za porażkę po rzutach karnych;
       - punkty bonusowe przydzielane za zwycięstwo w meczu tej samej grupy w grupach zostają, czyli dodatkowy 1 pkt (w czasie regulaminowym co może dać łącznie 4 pkt, lub po rzutach karnych, co może dać w sumie 3 pkt).
       Początek piątkowego starcia Wójcika z Pogonią w HSW przy al. Grunwaldzkiej o godz 18:30. Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) do nabycia przed meczem. Kibice będą mogli zakupić także karnety w cenie 100 zł, które będą obowiązywać na cały sezon.
       Natomiast w sobotę (2 września), podczas Święta Chleba, nastąpi oficjalna prezentacja zespołu Mebli Wójcik Elbląg na sezon 2017/2018. Zawodnikom towarzyszyć będą adepci Akademii Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg. Piłkarzy ręcznych będzie można zobaczyć od godz. 11:00 na scenie ustawionej przy Placu Katedralnym.
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama