Medale elblążan na tatami w Bydgoszczy (karate)

Elbląg, Medale elblążan na tatami w Bydgoszczy (karate)
(fot. Andrex)

330 karateków z 34 klubów Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy startowali w miniony weekend w VIII Międzynarodowym Turnieju Karate WKF Central Europe Open. Bardzo dobrą dyspozycję wykazali elblążanie z „Andrexu”, zdobywając dziewięć medali, a dwa medale wywalczyli reprezentanci Elbląskiego Klubu Karate.

Pierwszego dnia zawodów walczyli kadeci, juniorzy i seniorzy. Na uznanie zasługuje znakomita postawa seniora Tomasza Dolegi (Andrex), który zdobył złoty medal w wadze +84 kg w kumite indywidualnym. Drużyna seniorów „Andrexu” w składzie Tomasz Dolega, Tomasz Kundzicz, Przemysław Studziński i Lech Rutkowski wywalczyła brązowy medal w kumite. W pojedynkach juniorów dobrą formę zademonstrował wychowanek trenera Józefa Zawady - Krystian Andrusewicz z Elbląskiego Klubu Karate, zdobywając srebrny medal w kategorii +76 kg w kumite indywidualnym. Dzielnie walczyła Sylwia Misiak (Andrex) w kumite open kadetek uhonorowana brązowym medalem. Powody do zadowolenia ma także Marek Chwiesiuk (EKK), który wywalczył brązowy medal w kumite indywidualnym w wadze -52 kg.
       Jeszcze więcej radości mieli najmłodsi reprezentanci Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki A.K. Andrex, startujący w niedzielnych zawodach młodzików. Świadczy o tym złoty medal w kumite drużyny młodzików „Andrexu” w składzie Wiktor Murawski, Bartosz Tworkowski, Michał Sywula i Patryk Hassa. Ten sukces potwierdziły indywidualne trofea zawodników „Andrexu” w kumite - złoty medal Wiktora Murawskiego w wadze do 55 kg, srebrne medale Michała Sywuli (55 kg) i Patryka Hassa (do 50 kg) i brązowy medal Bartosza Tworkowskiego (do 55 kg). Dorobek chłopców brązowym medalem zwiększyła Katarzyna Zamojcin w kata indywidualnym do lat 11.

W klasyfikacji medalowej ujęto 34 kluby, elbląski „Andrex” z 3 złotymi, 2 srebrnymi i 4 brązowymi medalami zajął piąte miejsce, a Elbląski Klub Karate mając w dorobku po jednym srebrnym i brązowym medalu uplasował się na 26. miejscu.
       - Najtrudniejszymi przeciwnikami okazali się karatecy z Ukrainy, Rosji i Niemiec, ale moi podopieczni znaleźli sposób, by wygrać z nimi prawie we wszystkich konkurencjach - podsumowuje udział w zawodach Jan Zamojcin, trener Andrexu. - Sobota zaowocowała medalami, ale w niedzielę mieliśmy niezapomniane chwile. Gratuluję wszystkim udanego startu i dziękuję za pozytywne przeżycia.