Medale i powołania (pływanie)

Dużym sukcesem dla pływaków UKS Delfin 2 zakończyła się inauguracja sezonu pływackiego. Oprócz medali dwójka elblążan otrzymała także powołania do kadry narodowej.

Za nami inauguracja sezonu pływackiego Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W zawodach tych otwierających zimowy cykl startów wzięło udział ponad 170 pływaków ze wszystkich wybrzeżowych klubów oraz zaproszeni goście z Suwałk, Olsztyna i Elbląga. Młodzi pływacy UKS Delfin 2 spisali się bardzo dobrze przywożąc z tej imprezy nie tylko medale, ale także powołania do kadry narodowej.
     Na dystansie 100 m stylem dowolnym wśród 12-latek trzecie miejsce wywalczyła Karolina Bukowska. W klasyfikacji generalnej rocznika 93 bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Bartosz Nowak wygrywając wszystkie swoje konkurencje. Z nowym rekordem życiowym, a także wartościowym wynikiem wśród 12-latków Bartek na dystansie 100 m stylem klasycznym nie dał szans rywalom i zwyciężył nie tylko wśród rówieśników, ale także w kategorii OPEN.
     Dwukrotny złoty medalista mistrzostw Polski w końcowej rywalizacji otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika oraz okazjonalny dyplom. Natomiast w klasyfikacji 11-latków Filip Kaczyński uplasował się na wysokiej trzeciej pozycji, zdobywając drugie lokaty na 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.
     Podczas zawodów zostały także wręczone medale i dyplomy dla zawodników, którzy podczas Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 11-latków uplasowali się na miejscach od pierwszego do dziesiątego. Wśród wyróżnionych pływaków był zawodnik UKS Delfin 2 Filip Kaczyński, który otrzymał od PZP dwa dyplomy za zajęcie piątego i siódmego miejsca podczas tych mistrzostw.
     Ponadto dwójka zawodników Delfina 2 została doceniona za wyniki, jaki osiągnęła do tej pory i otrzymała powołanie do składu Kadry Narodowej młodzików 12-letnich. Wiktoria Bieńkowska i Bartosz Nowak będą objęci programem szkolenia kadry od 1 września br. do 30 sierpnia 2006 r.