UWAGA!

Medale Zuzi (pływanie)

Zuzanna Puchalska z Orlika Elbląg wywalczyła trzy medale podczas rozgrywanych w Poznaniu letnich Mistrzostw Polski. Na tych samych zawodach startował także Robert Karaś, który zajął kolejno 13 i 16 lokatę.

Najbardziej znaną i utytułowaną pływaczka Orkila Elbląg jest Zuzanna Puchalska. Dlatego też z jej startem wiązano największe nadzieje. 15-letnia pływaczka nie zawiodła i z letnich mistrzostw Polski rozgrywanych w Poznaniu przywiozła aż trzy medale. Puchalska najlepiej zaprezentowała się w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, w którym wywalczyła srebrny medal. Nasza zawodniczka była grosza o 0,23 sekundy jedynie od Joanny Charzewskiej z Nawy Skierniewice. Uzyskując wynik 2.23,04 Puchalska zdobyła pierwszą klasę sportową, potwierdzając tym samym, że nadal znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych pływaczek w Polsce. Brązowe medale reprezentantka Orlika zdobyła na 200 i 400 metrów stylem zmiennym.
     Podczas tych samych mistrzostw inny z naszych reprezentantów Robert Karaś zajął 13 miejsce na 200 m i 16 miejsce na 100 m stylem grzbietowym.
     W tym samym czasie w Łodzi rozgrywane były Mistrzostwa Polski 16-latków, w których startowała tylko jedna nasza reprezentantka Beata Celej. 16-letnia elblążanka zajęła kolejno 6 miejsce na 200 m i 9 na 100 m stylem klasycznym.
     - Podsumowując mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych muszę przyznać, że były one dla nas udane - twierdzi Tomasz Mizerski, trener elbląskich pływaków. - Nasz klub zdobył łącznie jedenaście medali. Główna w tym zasługa Sebastiana Karasia, Zuzanny Puchalskiej i Magdaleny Deleżuk. Jest to efekt ciężkiej całorocznej pracy. Nie można zapominać o udanym występie Beaty Celej, która mimo, że nie zdobyła medalu, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Beata w ostatnim czasie miała krótką przerwę, przez co nie mogła odpowiednio przygotować się do zawodów. Mimo tego 6 i 9 miejsce bardzo nas cieszy.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama