UWAGA!

Medalowa Jedynka (pływanie)

 Elbląg, Medalowa Jedynka (pływanie)
fot. nadesłana

Klub UKP Jedynka Elbląg aktywnie obchodził Święto Niepodległości. Pływacy z Elbląga z sukcesami startowali w Zawodach pływackich o puchar Burmistrza Miasta Giżycka, zdobywając 17 medali.

Zawody trwające dwa dni okazały się udane dla naszych zawodników. W turnieju wzięło udział 28 klubów z Warmii i Mazur, a także sporo z Podlasia, Mazowsza, Lubelskiego, oraz tak odległych miejscowości jak Lubań czy Koszalin. W zawodach uczestniczyła również silna ekipa z Litwy. Pod czujnym okiem trenerów Tomasza Wysockiego i Krzysztofa Kluge Elbląg reprezentowało 20 zawodników. Zdobyliśmy łącznie 17 medali.
       Jedynkę reprezentowali:
       - Paulina Borowska, Natalia Cherek (złoto na 200m klasycznym i srebro na 200m grzbietowym), Wiktoria Domżalska (srebro na 200m grzbietowym, brąz na 50m grzbietowym, brąz na 100m grzbietowym i brąz na 400m dowolnym), Wiktoria Godlewska, Maja Kalinowska, Dominika Tylkie (brąz na 100m dowolnym), Karolina Tylkie (złoto na 200m dowolnym, złoto na 400m dowolnym, złoto na 100m motylkowym i srebro na 50m motylkowym);
       - Łukasz Chadaj, Maciej Gilgenast, Dominik Godlewski (brąz na 200m dowolnym i brąz 50m klasycznym, Mateusz Gutowski, Łukasz Kowieski, Szymon Lenart, Jakub Lewandowski (brąz na 100m dowolnym), Krzysztof Maksymowicz, Tomasz Maksymowicz, Remigiusz Michałowski, Sebastian Nieroński (srebro 100m klasycznym, srebro 200m klasycznym i brąz 50m klasycznym), Paweł Ostałowski oraz Robert Wojtalewicz.
       Jedynka wystawiła także dwie sztafety w kategorii Open. Męska zdobyła wspaniały puchar i brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca: W sztafecie wystartowali: Krzysztof Maksymowicz, Jakub Lewandowski, Dominik Godlewski, Paweł Ostałowski, Tomasz Maksymowicz,Sebastian Nieroński, Mateusz Gutowski.
       Karolina Tylkie otrzymała także puchar za zajęcie trzeciego miejsca w swojej kategorii wiekowej dla najlepszych zawodniczek turnieju.
       Kolejny występ naszych pływaków należy uznać za zdecydowanie udany.
      
Zarząd UKP Jedynka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama