Medalowa szansa Truso (koszykówka)

W Głuchołazach zakończyły się rozgrywki grupowe w finałach Mistrzostw Polski Kadetek w koszykówce. Drużyna koszykarek MKS Truso Elbląg awansowała do półfinału mistrzostw.

Po trzech dniach rozgrywek w dwóch grupach mistrzostw wyłonione zostały cztery najlepsze zespoły, które zagrają o awans do finału. Drużyna elbląskiego Truso w pierwszym meczu, w niedzielę pokonała zespół Huraganu Wołomin 75:72. Pierwsza kwarta dla Huraganu 17:12, w drugiej i trzeciej wygrane elblążanek 19:17 i 30:24. W ostatniej kwarcie padł remis 14:14, ale zwyciężyło Truso.
     W poniedziałek elblążanki po zaciętym i wyrównanym pojedynku uległy drużynie Orła z Polkowic 80:84. O przegranej Truso zdecydowała druga kwarta tego meczu, którą koszykarki Polkowic wygrały 22:16. O awansie elblążanek do półfinału przesądził wygrany 81:68 wtorkowy mecz z zespołem AZS PWSZ z Gorzowa Wielkopolskiego. To był bardzo zacięty pojedynek. Pierwszą kwartę Truso wygrało 26:18, druga kwarta dla rywalek 16:13. W trzeciej ponowna dominacja elblążanek i wygrana 27:15. Do czwartej Truso przystąpiło po ubytku trzech koszykarek wykluczonych za przewinienia, uległo akademiczkom 15:19, ale bardzo ważny pojedynek zakończył się ich sukcesem.
     Do półfinałów mistrzostw Truso awansowało z drugiego miejsca w grupie. O awans do finału mistrzostw elblążanki zagrają z drużyną MUKS z Poznania, zwycięzcą w grupie „B”. Poznanianki wygrały wszystkie mecze. Pokonały ŁKS Łódź 70:67, MLKS Rzeszów 81:55 i Wisłę Kraków 104:69. W drugim półfinale Orzeł Polkowice zagra z Wisłą Kraków. Zwycięzcy z meczy półfinałowych zagrają o mistrzowski tytuł, a pokonane zespoły o brązowy medal. Trzymamy kciuki za podopieczne trenera Arkadiusza Majewskiego, drużynę MKS Truso Elbląg.