UWAGA!

Medalowe starty elblążan (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Medalowe starty elblążan (wrotkarstwo szybkie)

Przez dwa dni na warszawskich Stegnach rozgrywano Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim. Zawodniczki i zawodnicy z elbląskich klubów Orzeł i Viking wywalczyli 16 medali.

Tor na Stegnach nie należy do łatwych ze względu na śliską nawierzchnię. W czasie mistrzostw notowano wiele upadków, a w gronie pechowców był Daniel Mazurek z Vikinga. Elblążanie byli jednak widoczni wśród 210 zawodniczek i zawodników z 14 klubów, jakie uczestniczyły w mistrzostwach. Złote medale i tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Artur Kisielewski (Viking) w biegu na 500 m, Piotr Sowa (Orzeł) na dystansie 3000 m i sztafeta kadetów Vikinga w składzie: Daniel Mazurek, Artur Kisielewski i Mateusz Brydziński.
     Srebrne trofea wywalczyli - Daniel Mazurek (Viking) na 300 m, ulegając o 0,3 sek Andrzejowi Adamskiemu z Orlicy Duszniki Zdrój; Piotr Sowa (Orzeł) na 500 m i Weronika Surowiec (Orzeł) na 1000 m.
     Brązowe medale zdobyli: Ewelina Przeworska (Orzeł) na dystansach 300 i 500 m; Rafał Adamkowski (Orzeł) na 1000 m; Daniel Mazurek (Viking), pomimo wywrotki, na 3000 m; Artur Kisielewski (Viking) na 5000 m; kobieca sztafeta Orła w składzie Ewelina Przeworska, Natalia Kłosińska i Mariola Rybak; męska sztafeta Orła w składzie Piotr Sowa, Adrian Jasiński i Adrian Wielgat.
     Równolegle rozgrywano nieoficjalne Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych we wrotkarstwie szybkim. I tu dobre wyniki zanotowały zawodniczki Vikinga: srebrny medal zdobyła Paulina Ignatowicz na 300 m, brązowe na 300 m i 1000 m jej klubowa koleżanka Dorota Kisielewska.
     Trenerzy Ryszard Białkowski (Viking) i Ireneusz Borowiecki (Orzeł) mają powody do zadowolenia. Trud, jaki ich podopieczni włożyli na treningach, zaowocował nie tylko medalami, ale także wieloma nowymi rekordami życiowymi.
     W środę 11 czerwca od godz. 10 na torze wrotkarskim przy ul. Agrykola będzie można obserwować wyścigi wrotkarzy. W VII Warmińsko-Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży i równolegle rozgrywanej IV edycji Grand Prix Elbląga we wrotkarstwie szybkim zaprezentują swoje sportowe umiejętności najlepsi z najlepszych. Zapraszamy kibiców, wstęp wolny.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama