UWAGA!

Miasto wspiera młodych szczypiornistów

 
Elbląg, Miasto wspiera młodych szczypiornistów
fot. Anna Dembińska

Najmłodsi adepci piłki ręcznej trenują od dziewięciu miesięcy pod okiem Wiolety Janaczek. Chętnych do nauki tego sportu w Elblągu nie brakuje, co zauważył prezydent Witold Wróblewski udzielając im wsparcia. Zobacz zdjęcia z treningu.

Handballowy Elbląg założony został przez byłą szczypiornistkę elbląskiego Startu Wioletę Janaczek. Treningi ruszyły we wrześniu minionego roku, a zainteresowanie nimi przeszło najśmielsze oczekiwania trenerki. - Planując szkółkę liczyliśmy, że będziemy mieli pięćdziesiąt dzieci, a teraz mamy około sto siedemdziesiąt - powiedziała Wioleta Janaczek. - Od września planujemy rozpocząć zajęcia z trzylatkami, to generalnie będzie zabawa przez sport. Zobaczymy czy nam się to uda. Dodatkowo mi i mężowi pomagać nam będzie Marcin Wojtaś. W SP nr 1 pomaga mi Monika Brzezińska, w SP 21 zajęcia prowadzi mąż i od jakiegoś czasu na zajęciach z najmłodszą grupą pojawia się Kasia Szklarczuk. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz pomysł poparty przez KS Meble Wójcik Elbląg tak się rozwija. Wspierać nas będzie także miasto, dzięki czemu będziemy mogli zainwestować w sprzęt sportowy i nagrody dla dzieci - dodała była szczypiornistka.
       Na zaproszenie trenerów w zajęciach pokazowych udział wziął prezydent Witold Wróblewski. - Jako samorząd wspieramy tę inicjatywę, widać jak dużym zainteresowaniem się ona cieszy. Wiemy, że piłka ręczna w Elblągu ma swoją historię i nie będzie wyników, jak nie będziemy od najmłodszych lat pielęgnować dzieci. Cieszę się, że jest ich aż tyle, jestem tym faktem mile zaskoczony. Z tego co słyszę, młodzi sportowcy rezygnują z innych dyscyplin i przychodzą tu. Jako miasto chcemy wspierać akademię, bo zależy mi na sporcie młodzieżowym, szkolnym, aczkolwiek sami wiemy, że musimy też pomagać seniorom, bo bez nas sobie nie poradzą. Z drugiej strony jest to duża promocja dla miasta - podsumował prezydent.
       Akademia Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg obecnie prowadzi zajęcia w trzech grupach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 i 10-13. W wakacje odbędzie się obóz oraz półkolonie.
      
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • żeby się tylko ktoś jeszcze bardziej nie spocił
 • Do roboty, a nie pogrywanie w godzinach pracy.
 • Żenujące są próby lansowania człowieka, który nie lubi dzieci i nie potrafi z nimi rozmawiać.
 • A moim zdaniem to ten koleś z dorosłymi też nie potrafi gadać. On przecież nikogo nie lubi. Dopuszcza do siebie tylko swoich klakierów. Wymóg: imię na A i mały mózg.
 • Tego miasta już nie stać na lepszego prezydenta. To nie możliwe że tu tylko alkoholicy i chamy.
 • Szkoda że w sp12 nie ma ????
 • Jestem załamana. Wczoraj na "promocji dni Elbląga" "nording zamiast nordic", dzisiaj fotka nr 6.. .. i wszystko jasne. Co tu dalej pisać? Wszystko jasne. No wspiera. Szcególnie koszykówkę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Załamana(2017-05-10)
 • tak dla przypomnienia kim był tw bolek? był kablem, porpieprzał i marnował życie normalnym obywatelom. I tak właśnie dzięki niemu komuniści te czerwone robaki przekształciły się postkomunistów!
 • Dzieci pamiętajcie na halę wchodzimy tylko w obuwiu sportowym. Ci dorośli nie są dla Was przykładem. A fe, tak bez bez zahamowań / gdzie higiena i bezpieczeństwo / z buciorami na podłogę sportową.
 • Uspokójcie się, ludzie!!! Mieszkam tu od 7 miesięcy i takiej fali narzekactwa nie widziałem w żadnym innym mieście. Co z Wami? Depresja? Macie piękne miasto, piękną starówkę, ale nie ma Was, siedzicie przy komputerach i trolujecie, trolujecie wszystko i wszystkich, nic Wam się nie podoba. Ludzie!!! Ogarnijcie się!!! Więcej uśmiechu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  9
  Radek Roszewski(2017-05-10)
 • To jaki ich wsparł ? Chyba duchowo. Bo rodzice sami to sfinansują.
 • Do Radka: dlatego nie wiesz ile nieudanych inwestycji obecny prezydent ma na swoim koncie, jak dopuścił do odbioru pękniętej niecki w nowym basenie i innych wad, żeby tylko budować swój pseudo PR. Z pewnością też nie wiesz Radku o wielomilionowej stracie, którą wróblewski zgotował dla całego województwa i to w każdym roku za bezsensowną budowę lotniska. To historia nieuzasadnionej ambicji i wielkiej niekompetencji. Natomiast uprawniany przez siebie mobing nazywa szorstkością. Miłego pobytu i samych miłych ludzi w tym mieście Ci życzę. Omijaj urzędasów i podziwiaj efekty dwóch poprzedników, którzy zmieniali coś w tym mieście. Wszystkiego dobrego.
Reklama