UWAGA!

Międzynarodowy Turniej Bokserski w Tczewie

 Elbląg, Międzynarodowy Turniej Bokserski w Tczewie
fot. nadesłana

8 czerwca w Tczewie odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży. W kategorii wiekowej kadet Łukasz Wójcik zajął 1. miejsce. Bracia Stempniewscy wystartowali na turnieju w Rugii.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Niemiec oraz okręgu pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i okręgu warmińsko-mazurskiego. Zawodnicy z Czech nie dojechali na turniej z powodu sytuacji powodziowej jaka u nich panuje.
       Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg zgłosił do zawodów sześciu zawodników. W kategorii wiekowej senior Marcin Śnitko w wadze +91 kg i Daniel Tarka w wadze 49 kg nie boksowali z uwagi na brak zawodników z Czech, z którymi mieli rywalizować.
       W kategorii wiekowej kadet Łukasz Wojcik (waga 60 kg) zajął 1. miejsce, pokonując zawodnika Sako Gdańsk Filipa Wąchała.
       Pozostali zawodnicy KSW Tygrys Mateusz Owczarek (kadet, waga 54 kg), Maciej Nasiadek (kadet, waga 80 kg) i Adrian Przewięźlikowski (junior, waga 75 kg) pomimo ambitnej postawy i waleczności wg oceny sędziowskiej minimalnie ulegli swoim przeciwnikom.
       Z kolei w dniach 7-9 czerwca zawodnicy KSW Tygrys Elbląg Sylwester Stempniewski w wadze 69 kg i jego brat Dawid Stempniewski w wadze 64 kg startowali w turnieju bokserskim na niemieckiej wyspie Rugia. Obaj swoje walki przegrali. Zdaniem uczestników turnieju bracia zaprezentowali boks na dobrym poziomie, jednak sędziowanie było jednostronne i krzywdzące polskich zawodników.
      
Paweł Drzewiecki, trener KSW Tygrys Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama