UWAGA!

Miesiąc do Biegu Piekarczyka

 Elbląg, Miesiąc do Biegu Piekarczyka

Odliczanie do najpopularniejszej imprezy sportowej w Elblągu wchodzi w decydującą fazę. Już po raz 14-sty spotkamy się z miłośnikami biegania w terenie, aby wspólnie przemierzyć ulice Elbląga. Dołącz do nas i weź udział w zapisach. Na linii startu widzimy się 4 czerwca.

Elbląskiego Biegu Piekarczyka chyba nie trzeba już nikomu przedstawiać. W tym roku czeka nas 14. edycja biegu po ulicach Elbląga, które przemierzać będą dorośli, młodzież, a także dzieci. Jak zawsze nie zabraknie dodatkowych atrakcji takich jak: strefa gastro, dmuchany plac zabaw, animacje dla dzieci oraz inne niespodzianki.

Przed rozpoczęciem głównej części programu, swoje metry w Mini Biegu Piekarczyka pokonają dzieci i młodzież, w wieku od 0 do 14 lat. Pierwszy bieg ruszy o 8:50, a starty będą odbywać się w kolejności od najstarszych do najmłodszych uczestników. Sportowa zabawa toczyć się będzie na 6 dystansach: 50, 100, 200 (dwie kategorie wiekowe), 300, 400 i 600 metrów.

Następnie na ulice miasta wyruszą zawodnicy, których celem będzie pokonanie 5 lub 10 kilometrów. Uroczysty start odbędzie się o 11:00, a trasa nie będzie się różnić od tej z poprzedniego roku. Na początek peleton z ul. Teatralnej skieruje się prosto, w kierunku ulicy Nowowiejskiej, a później uczestnicy pojawią się na ulicach: Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztowej, Rycerskiej, Wigilijnej, Świętego Ducha, Wodnej, Wałowej, Stoczniowej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niskiej, Browarnej, wbiegną na rondo Zamech i na metę na ul. Teatralnej.

Każdy uczestnik Elbląskiego Biegu Piekarczyka otrzyma unikatowy medal. Najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną dodatkowo wyróżnieni statuetkami i nagrodami pieniężnymi. Na 10 km mogą wystartować osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 16 lat. W Biegu Towarzyszącym na 5 km minimalny wiek to 14 lat.

Biec można na wiele sposobów – rekreacyjnie, towarzysko, drużynowo, na czas z dyktującymi tempo „zajączkami”, bądź na własnych zasadach. To od Ciebie zależy w jaki sposób chcesz wziąć udział w popularnym Piekarczyku i jakie cele stawiasz sobie przed startem.

Zapisy do Mini Biegu Piekarczyka oraz biegów na 5 lub 10 kilometrów prowadzone są na stronie www.biegpiekarczyka.pl. Do zobaczenia na linii startu!

Organizatorami XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama