UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mikołaje pobiegną dla Sandry

2019-11-24
Aktualizowany 2019-11-28 11:34
 
Elbląg, Mikołaje pobiegną dla Sandry
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

8 grudnia w Elblągu odbędzie się czwarta edycja charytatywnego Biegu Mikołajów. W tym roku organizatorzy zachęcają do pomocy 17-letniej Sandrze, podopiecznej Hospicjum Elbląskiego. Trwają zapisy.

Sandra jest nastolatką, ale jej życie różni się od życia większości jej rówieśniczek. Dlaczego? Ponieważ, można by powiedzieć, miała mniej szczęścia. Urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn, zespołem Arnolda-Chariego. Dzięki wsparciu bliskich dzielnie walczy o godne życie. Jest uczennicą IV LO, jednak ze względu na swoje choroby to nie ona chodzi do szkoły, a nauczyciele przychodzą do niej do domu i realizują program szkoły średniej. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej mama Beata i siostra Malwina. Mama Sandry jednak sama poważnie choruje i coraz częściej to siostra opiekuje się Sandrą.

- Jestem z nimi, zrobię dla nich wszystko! Pieniędzy zawsze brakuje, więc od lat zajmuję się rękodziełem i rozprowadzam swoje prace po dobrych ludziach, zbierając na opiekę nad ukochaną siostrą – mówi pani Malwina.

Bliscy nie są w stanie opłacać wszystkich wydatków związanych z potrzebami Sandry, więc proszą o pomoc. Najpilniej potrzebują łóżka medycznego i wsparcia finansowego w rehabilitacji Sandry, która jest niezbędna. Przed dziewczyną czwarta operacja kręgosłupa. 

  Elbląg, W tym roku bieg jest dedykowany 17-letniej Sandrze
W tym roku bieg jest dedykowany 17-letniej Sandrze

Do akcji pomocy Sandrze włączyło się Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, które postanowiło dedykować jej tegoroczny, czwarty już, charytatywny Bieg Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia.

Zapisy na bieg cały czas trwają, na liście startowej jest obecnie 100 osób (limit to 250 osób). Przypominamy, że to bieg koleżeński, bez pomiaru czasu, a trasa przebiega po chodnikach wzdłuż ulic: Marymoncka, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków. Start i meta na dużej polanie w Bażantarni.

Na mecie na każdego uczestnika będzie czekała gorąca zupa, a na koniec odbędzie się licytacja fantów, z których dochód również zostanie przeznaczony na pomoc Sandrze. Wśród fantów są m.in. vouchery na usługi w elbląskich firmach, koszulki biegowe, zestawy ze zdrową żywnością i wiele innych.

Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie całe rodziny. Osoby od 12. roku życia wystartują w Biegu Mikołajów (wpisowe od 15 zł), a dla dzieci do 12. roku życia przygotowano mały bieg mikołajów (start bezpłatny) oraz atrakcyjne zabawy, które zapewni Centrum Rekracyjno-Edukacyjne Kuldomek. Na wszystkich będą czekać przed startem mikołajowe czapeczki.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama