UWAGA!

Mikołaje pobiegną dla Sandry

  Elbląg, Mikołaje pobiegną dla Sandry
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

8 grudnia w Elblągu odbędzie się czwarta edycja charytatywnego Biegu Mikołajów. W tym roku organizatorzy zachęcają do pomocy 17-letniej Sandrze, podopiecznej Hospicjum Elbląskiego. Trwają zapisy.

Sandra jest nastolatką, ale jej życie różni się od życia większości jej rówieśniczek. Dlaczego? Ponieważ, można by powiedzieć, miała mniej szczęścia. Urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn, zespołem Arnolda-Chariego. Dzięki wsparciu bliskich dzielnie walczy o godne życie. Jest uczennicą IV LO, jednak ze względu na swoje choroby to nie ona chodzi do szkoły, a nauczyciele przychodzą do niej do domu i realizują program szkoły średniej. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej mama Beata i siostra Malwina. Mama Sandry jednak sama poważnie choruje i coraz częściej to siostra opiekuje się Sandrą.

- Jestem z nimi, zrobię dla nich wszystko! Pieniędzy zawsze brakuje, więc od lat zajmuję się rękodziełem i rozprowadzam swoje prace po dobrych ludziach, zbierając na opiekę nad ukochaną siostrą – mówi pani Malwina.

Bliscy nie są w stanie opłacać wszystkich wydatków związanych z potrzebami Sandry, więc proszą o pomoc. Najpilniej potrzebują łóżka medycznego i wsparcia finansowego w rehabilitacji Sandry, która jest niezbędna. Przed dziewczyną czwarta operacja kręgosłupa. 

  Elbląg, W tym roku bieg jest dedykowany 17-letniej Sandrze
W tym roku bieg jest dedykowany 17-letniej Sandrze

Do akcji pomocy Sandrze włączyło się Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, które postanowiło dedykować jej tegoroczny, czwarty już, charytatywny Bieg Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia.

Zapisy na bieg cały czas trwają, na liście startowej jest obecnie 100 osób (limit to 250 osób). Przypominamy, że to bieg koleżeński, bez pomiaru czasu, a trasa przebiega po chodnikach wzdłuż ulic: Marymoncka, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków. Start i meta na dużej polanie w Bażantarni.

Na mecie na każdego uczestnika będzie czekała gorąca zupa, a na koniec odbędzie się licytacja fantów, z których dochód również zostanie przeznaczony na pomoc Sandrze. Wśród fantów są m.in. vouchery na usługi w elbląskich firmach, koszulki biegowe, zestawy ze zdrową żywnością i wiele innych.

Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie całe rodziny. Osoby od 12. roku życia wystartują w Biegu Mikołajów (wpisowe od 15 zł), a dla dzieci do 12. roku życia przygotowano mały bieg mikołajów (start bezpłatny) oraz atrakcyjne zabawy, które zapewni Centrum Rekracyjno-Edukacyjne Kuldomek. Na wszystkich będą czekać przed startem mikołajowe czapeczki.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama