Mimo klopotów nasi w czołówce

W Olsztynie odbyła się II Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. W zawodach bardzo dobrze spisali się wychowankowie Domu Dziecka z Elbląga, którzy zdobyli aż dwanaście medali.

Ponad 500 uczestników brało udział w kilkunastu konkurencjach lekkoatletycznych, a także w grach zespołowych takich jak: "dwa ognie" czy "koszykówka uliczna". W zawodach udział wzięli reprezentanci Domu Dziecka w Elblągu, którzy zdobyli łącznie dwanaście medali w tym sześć z najcenniejszego kruszcu. Bohaterką, a zarazem gwiazdą elbląskiej ekipy została Ewelina Tyburska, zdobywczyni aż czterech złotych medali indywidualnie i jednego - drużynowo. Wychowanka elbląskiego domu dziecka triumfowała w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegach na 100 i 300 metrów. Natomiast w grach zespołowych wraz ze swoimi koleżankami okazała się najlepsza w "dwa ognie".
     Także medal z najcenniejszego kruszcu, podobnie zresztą jak w roku ubiegłym, zdobyła w rzucie piłeczką palantową Patrycja Radowska. Na drugim stopniu podium stanął natomiast Michał Zawiłowski w biegu na 100 metrów oraz sztafeta chłopców 6x60 m (11-14 lat) i drużyna chłopców w "dwa ognie".
     Brązowymi medalami mogą poszczycić się: indywidualnie Krzysztof Piotrowski w biegu na 100 metrów oraz drużynowo sztafeta chłopców 6x60 m (15-18 lat) i zespół dziewcząt grający w "dwa ognie" (11-14 lat).
     - W klasyfikacji generalnej nasz dom dziecka uplasował się w pierwszej trójce, co jest ogromnym postępem w stosunku do roku ubiegłego - twierdzi Łukasz Fekieta, wychowawca z Domu Dziecka w Elblągu. - Ten wynik w pełni mnie zadowala i odzwierciedla, jak ciężką pracę wykonali moi wychowankowie podczas ostatniego roku. Nasze miejsce mogłoby być jeszcze lepsze, gdyby nie kłopoty sprzętowe. Niestety cały czas brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby, takie choćby jak tenisówki dla zawodników. Mimo trudności finansowych uważam, że nasz dom dziecka godnie reprezentował Elbląg na tej imprezie.