UWAGA!

Mimo upału kolarze nie zawiedli

 
Elbląg, Mimo upału kolarze nie zawiedli
fot. Anna Dembińska

Dziś (28 lipca) elbląscy amatorzy kolarstwa mogli sprawdzić swoje możliwości w kryterium ulicznym „Modrzewina Race”. Mimo upalnej pogody na starcie wyścigu stanęło ponad 80 kolarzy. Swoją wytrzymałość mogli także sprawdzić najmłodsi. Zobacz więcej zdjęć.

Dzisiejsze kryterium uliczne „Modrzewina Race”, którego organizatorem jest Departament Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu, odbyło się w naszym mieście po raz pierwszy. Trasa wyścigu przebiegała po drogach asfaltowych w najnowszej elbląskiej dzielnicy „Modrzewina”, gdzie wytyczono pętlę o długości ok. 9 km. Uczestnicy wyścigu mogli spróbować swoich sił na dystansach: mega – 27 km lub giga – 54 km. Mieli więc do pokonania od trzech do sześciu okrążeń.
       – Kryterium uliczne „Modrzewina Race” jest organizowane w Elblągu po raz pierwszy – mówił elbląski oficer, Marek Kamm. – Do tego celu wykorzystujemy doskonałe asfalty na elbląskiej „Modrzewinie”, gdzie została wytyczona 9- kilometrowa pętla. Zawodnicy mają do wyboru dystans mega lub giga. Mega to 27 km czyli trzy okrążenia, giga 54 km czyli sześć okrążeń. Towarzyszy nam dziś doskonała pogoda, nawet za dobra, bo żar się leje z nieba, co powoduje, że trasa będzie dość ciężka – dodał. – Jednak lepsza taka pogoda niż deszcz. W dzisiejszej imprezie biorą udział głównie elblążanie, to trochę inaczej niż podczas czerwcowego wyścigu w Bażantarni, gdzie większość uczestników była przyjezdna. Jest jednak kilka osób spoza Elbląga, głównie z Gdańska i Olsztyna.
       Na starcie stanęło łącznie 81 zawodników, większość mężczyzn. Nie zabrakło jednak przedstawicielek płci pięknej.
       – Trenuję triathlon w klubie MKS „Truso” – mówi jedna z uczestniczek, Paulina. - Na dzisiejsze zawody zapisał mnie trener. Na co dzień pływam, jeżdżę na rowerze i biegam. W dzisiejszych zawodach startujemy całą naszą drużyną, a kolarstwo to fajna dyscyplina – dodaje. - Według mnie dzisiejsza trasa jest bardzo trudna. Jest dużo podjazdów, mocny wjazd, także na pewno będzie ciężko, ale też fajnie. To mój pierwszy start w wyścigu typowo kolarskim. Wcześniej brałam udział w triathlonie i zawodach biegowych. Muszę przyznać, że najbardziej wymagającą dyscypliną z tych trzech jest właśnie kolarstwo. Trzeba mu poświęcić najwięcej czasu.
       W zawodach wzięli udział także najmłodsi amatorzy kolarstwa, dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Ośmioletni Kuba z Elbląga zdobył drugie miejsce na dystansie 1800 m.
       – Dzieci w wieku 7-9 lat miały do przejechania 1800 m. Syn przyjechał drugi na metę – mówi z dumą tata Kuby. - Pierwszy był chłopiec z Gdańska. Starsze dzieci zmierzyły się z dystansem 3300 m, najstarsze 6 tys. m.
       Na zwycięzców wyścigu czekały nagrody. Pula najwyższej to około 5 tys. zł. Za ukończenie zawodów rozdano także pamiątkowe medale. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich elblążan zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu, bo sport to zdrowie. 
       Wyniki znajdziecie na stronie zawodów.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama