Mirosław Puta godnie reprezentuje elbląski sport

Elbląg, Na podium po prawej Mirosław Puta ,
Na podium po prawej Mirosław Puta , fot. nadesłana

W ubiegły weekend 24-25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów. Mirosław Puta startując w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą zdobył dwa brązowe medale.

Były to najważniejsze zawody sportowe w kalendarzu imprez weterańskiej lekkiej atletyki w Polsce w tym roku. Oprócz nielicznych wyjątków wzięli w nich udział wszyscy najlepsi zawodnicy z naszego kraju.
       Bardzo wysoki poziom sportowy zauważyć można było szczególnie w konkurencjach rzutowych. W poszczególnych kategoriach wiekowych starowało nawet po kilkunastu zawodników reprezentujących wszystkie regiony Polski. Właśnie w tych konkurencjach nasze miasto miało również swojego reprezentanta.
       Mirosław Puta startując w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, z pośród kilkunastu konkurentów, zdobył dwa brązowe medale. Biorąc pod uwagę, wspomniany już wcześniej, bardzo wysoki poziom startujących jego osiągnięcia należy uznać za ogromny sukces.
       Po raz kolejny nasz region został zauważony na tak reprezentatywnej imprezie jakim były XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów. W zawodach udział wzięło 336 osób.
       Podczas mistrzostw w Toruniu zostało ustanowionych 25 rekordów Polski. Ponadto poprawionych zostało również 46 rekordów Mistrzostw Polski .