UWAGA!

Mistrz Polski zagra w Elblągu

2017-09-06
Aktualizowany 2017-09-07 14:03

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia siatkarskiego turnieju Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Elbląga. Od 7 września elbląscy kibice będą mogli obejrzeć w akcji zespoły PlusLigi, w tym aktualnych mistrzów Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

W najbliższy czwartek i piątek, już po raz trzeci, do naszego miasta zawitają najlepsi siatkarze z zespołów PlusLigi. W tym roku w turnieju Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Elbląga zagrają: mistrz kraju ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jedyny przedstawiciel Warmii i Mazur w PlusLidze - Indykpol AZS Olsztyn, a także Łuczniczka Bydgoszcz oraz Lotos Trefl Gdańsk, który wystąpi w roli gospodarzy imprezy. Przez dwa dni na kibiców w Elblągu czeka spora dawka sportowych emocji.
      
       Siatkarskie imprezy, w których uczestniczą zespoły z PlusLigi nie są w naszym mieście codziennością, dlatego też wrześniowy turniej Falkon Cup powinien być dla sympatyków tej dyscypliny sportu nie lada gratką. Głównie za sprawą aktualnych mistrzów Polski, zespołu Zaksy Kędzierzyn-Koźle, który w swoich szeregach posiada wielu znakomitych zawodników. Pozostałe ekipy nie pozostają w tyle i także mogą się poszczycić graczami, którzy zarówno w Polsce jak i za granicą nie pozostają anonimowi. To wszystko gwarantuje, że w elbląskiej Hali Sportowo-Widowiskowej czekają na kibiców niezapomniane chwile z siatkówką na wysokim poziomie.
      
       Dla zespołów uczestniczących w imprezie, turniej w Elblągu będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającym się sezonem. Konfrontacja zespołów PlusLigi to jeden z etapów przygotowań do rozgrywek ligowych, które w tym roku ruszą pod koniec września. Na pierwszy ogień pójdą mistrzowie Polski, którzy w czwartek o godz. 17:00 zmierzą się z AZS Olsztyn. Natomiast tego samego dnia, tyle że o godz. 20:00 Lotos Trefl Gdańsk zagra z Łuczniczką Bydgoszcz. W piątek rozegrane zostaną mecze o poszczególne miejsca. I tak o godz. 17:00 rozpocznie się pojedynek o brąz, natomiast wielki finał turnieju zaplanowano na godz. 19:00.

 


       Aktualnie trwa sprzedaż biletów na turniej Falkon Cup 2017. Wejściówki można nabywać w kasie Hali Sportowo-Widowiskowej w godz. 10:00-18:00. Organizatorzy przygotowali dla kibiców kilka rodzajów wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska.
      
       Program imprezy:
       7 września (czwartek)
       ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Indykpol AZS Olsztyn (godz. 17:00)
       Uroczyste otwarcie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 18:50)
       Lotos Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz (godz. 20:00)
      
       8 września (piątek)
       Mecz o 3 miejsce (godz. 17:00)
       Mecz finałowy (godz. 19:00)
       Uroczyste zakończenie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 20:30)
      
       Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia Lotos Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Sponsorem głównym jest Falkon - Centrum Budowlane. Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
      

--------Artykuł promocyjny--------
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej