UWAGA!

Mistrzem Polski „Jantar – Elbląg”

 
Elbląg, Mistrzem Polski „Jantar – Elbląg”

W niedzielę 15 września Formacja Standardowa „Jantar – Elbląg” zdobyła tytuł mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, które rozegrano w Radomiu.

Ciężka praca i wysiłek elbląskich tancerzy nie poszedł na marne. Tradycji stało się zadość i tytuł mistrza Polski znowu powędrował do Elbląga, jednak tym razem autorami sukcesu była młodsza Formacja „Jantar – Elbląg”. To już 19. raz z kolei, kiedy elblążanie zdobywają ten tytuł. Przez ostatnie 18 lat była to zasługa Formacji Standardowej „Lotos – Jantar”, która w tym roku nie pojechała na mistrzostwa Polski, decydując się na wyjazd na Tajwan, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Sporcie Tanecznym.
       Na szczęście młodsi koledzy z Formacji „Jantar – Elbląg” stanęli na wysokości zadania i na zawodach zaprezentowali się doskonale. Rywalizowali w kategorii powyżej 15 lat, w stylu standardowym, z dwoma formacjami – formacją „Kadryl” z Białegostoku oraz z formacją „Fantan” z Kraśnika.
       – Przed występem było bardzo dużo emocji i bardzo dużo chęci – powiedział Piotr Czyżyk, trener Formacji „Jantar – Elbląg”. – Jesteśmy dumni z naszych tancerzy, którzy już szukają na horyzoncie nowych wyzwań.
       Formacja „Jantar – Elbląg” nie po raz pierwszy prezentowała się na mistrzostwach, zawsze odnosiła sukces. Pierwszy raz na Mistrzostwa Polski młodzi elblążanie pojechali do Przemyśla w 2011 roku, gdzie w kategorii do 15 lat w stylu standardowym zdobyli złoty medal. Rok później w Siemianowicach Śląskich Formacja „Jantar – Elbląg” startowała już w kategorii powyżej 15 lat i rywalizowała ze starszymi kolegami z „Lotos – Jantar”. Wówczas zdobyli srebrny medal, a „Lotos – Jantar” obronił tytuł mistrza Polski. Dziś trenerzy, koledzy z Klubu oraz wszyscy elblążanie mogą być z nich dumni, zważywszy, że obecni tancerze tworzą formację zaledwie od dwóch lat.
      
       Poczynania Formacji Standardowej „Lotos – Jantar” na Mistrzostwach Świata w Sporcie Tanecznym można dzisiaj śledzić na żywo tutaj. Formacja „Lotos – Jantar” zatańczy około godz. 9 i około godz. 11.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama