UWAGA!

Mistrzostwa Europy już jutro (taniec)

Elbląg, Mistrzostwa Europy już jutro (taniec)

Już jutro, 3 października na hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu rozpoczną się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych. Dwanaście europejskich formacji zaprezentuje się w choreografiach dopracowanych do najdrobniejszego szczegółu. W tanecznych zmaganiach wezmą udział dwie elbląskie formacje standardowe. Podczas Mistrzostw nie zabraknie również pokazów specjalnych.

Niepunktowane, ale efektowne wejście i zejście, zatańczenie co najmniej czterech z pięciu tańców standardowych: tanga, fokstrota, quickstepa, walca wiedeńskiego lub walca angielskiego. Miesiącami ćwiczone choreografie, które idealnie współgrają z muzyką. Miłośnicy tańca będą mogli oglądać występy najlepszych formacji standardowych, na elbląskim parkiecie zatańczy dwanaście formacji z Niemiec, Holandii, Białorusi, Czech, Rosji, Węgier i Polski.
       Mistrzostwa oceniać będzie 12 sędziów, każdy z innego kraju. Sześciu oglądać będzie formacje z trybun, sześciu przy parkiecie, by oprócz tzw. rysunków, mogli docenić również jakość tańca poszczególnych par. Na Mistrzostwach po raz pierwszy będzie wypróbowywany nowy system sędziowski, w którym jurorzy nie będą przyznawać miejsc, ale wyciągać średnią z ocen czterech składowych występu.
       Podczas Mistrzostw Europy nie zabraknie pokazów specjalnych – w przerwach między rundami zaprezentują się elbląscy tancerze - Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz oraz Bingo - Szkoła Tańca Astra Oświęcim - to dziecięca formacja taneczna, która pokaże się w choreografii pt. Brasil!
       W tanecznych zmaganiach wezmą udział dwie elbląskie formacje standardowe.„Tańczące diamenty” – tak będzie się nazywała choreografia Formacji LOTOS-Jantar, którą zobaczymy podczas Mistrzostw Europy. Drużyna zatańczy do muzyki z filmu “Burleska”. Tancerze z Formacji Jantar-Elbląg zaprezentują choreografię „Modern Emotions”. Układ zainspirowany został muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey’a”.
       - Liczymy na doping publiczności – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Nasi tancerze zawsze, kiedy tańczą u siebie podkreślają, jak ważne jest dla nich wsparcie publiczności.
      
       Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych odbędą się 3 października na hali Centrum Sportowo–Biznesowego w Elblągu. Zostaną podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15.00 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19.00. Ceny biletów: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.
      
       Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie "Jantar".
       Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.
       Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
       Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
      

      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Mistrzostw
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama