UWAGA!

Mistrzostwa Polski Młodzików (short - track)

 
Elbląg, Mistrzostwa Polski Młodzików (short - track)
fot. nadesłana

Od 8 do 9 marca białostockie lodowisko było areną zmagań łyżwiarzy szybkich specjalizujących się w jeździe szybkiej na torze krótkim. Po raz pierwszy w historii polskiego short – tracku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików (junior C).

Barwy naszego miasta i KS orzeł reprezentowane były 14 zawodników i zawodniczek (5 zawodników startowało w Mistrzostwach Polski Młodzików pozostała dziewiątka walczyli o laury w zawodach o Puchar Białystoku).Podopieczni Ireneusza Borowieckiego w Mistrzostwach Polski wywalczyli 16 medali 6 złotych 6 srebrne i 4 brązowe, natomiast w klasyfikacji pucharu Białystoku elblążanie wywalczyli 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe). W Mistrzostwach Polski w klasyfikacji kobiet było do wywalczenia 6 tytułów Mistrzyń Polski Młodzików elblążanki wywalczyli wszystkie możliwe do zdobycia tytuły Mistrzyń Polski. Elblążanki rywalizowali między sobą i walczyły na granicy faulu i upadku jechały na maksa, każda z nich walczyła o złoto. W Mistrzostwach Polski startowali Dorota Kisielewska, Marika i Weronika Surowiec , Michael Popov i Benjamin Rumak.
       Marika Surowiec wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski na dystansie 1000m, 500m i w klasyfikacji Wieloboju.
       Weronika Surowiec wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 777m na pozostałych dystansach wywalczyła srebro na dystansach 1000m, 500m a w klasyfikacji wieloboju uplasowała się na trzeciej pozycji.
       Dorota Kisielewska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 1500m na pozostałych dystansach 1000m, 500m zdobyła brązowe medale w klasyfikacji wieloboju zdobyła srebrny medal.
       Tytuł Mistrzyń Polski Młodzików w sztafecie na dystansie 2000m elblążanki wywalczyli w składzie Dorota Kisielewska, Marika i Weronika Surowiec.
       Michael Popov wywalczył srebrne medale na dystansie 500m, 1500m, brązowy medal na dystansie 1500m i klasyfikacji wieloboju.
       Równolegle do Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywane były zawody o puchar Białystoku i tutaj elblążanie odnieśli sukcesy wywalczyli 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe) medale zdobyli Kamila Stormowska i Krystian Giszka natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Białystoku swoją klasyfikację Juniorek C wygrała Marika Surowiec na co dzień uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.
       Ponadto elblążanie wywalczyli 42 punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego co uplasowało KS Orzeł na drugiej pozycji w klasyfikacji klubów biorących udział w Mistrzostwach Polski.
      
KS Orzeł
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama