Mistrzostwa Polski w pływaniu

Elbląg, Mistrzostwa Polski w pływaniu

W dniach 7–9 maja w Gliwicach, odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii „Masters”. Zawody odbyły się na nowej, wybudowanej w 2009 roku za 36 milionów złotych, krytej 50-metrowej pływalni.

Elbląg reprezentowało troje zawodników klubu Victory Masters Elbląg, którzy łącznie wywalczyli 11 medali. Dwa tytuły Mistrza Polski wywalczył Grzegorz Latecki w kategorii „E” na dystansach 200 m i 400 m stylem dowolnym, a ponadto zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50 m i 100 m stylem dowolnym. Kolejny tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Beata Karaś w kategorii „E” na dystansie 200 m stylem motylkowym, która zdobyła także dwa srebrne medale na dystansach 400 m i 800 m stylem dowolnym, oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym. Do medalowej kolekcji trzy krążki dorzucił jeszcze Andrzej Pasieczny w kategorii „D” – dwa srebrne medale na dystansach 200 m i 800 m oraz brązowy medal na dystansie 400 m, wszystkie w stylu dowolnym.
       W zawodach wzięło udział około 500 zawodników z 65 klubów pływackich z Polski i zagranicy. Idea Masters, która polega na powrocie byłych pływaków do czynnego sportu, rozwija się bardzo dynamicznie na całym świecie. Każdego roku pojawiają się nowe kluby oraz rośnie liczba zawodników – pasjonatów pływania. Polscy pływacy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej biorąc udział w mistrzostwach Europy i w mistrzostwach świata.