Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w piłce siatkowej

Elbląg, Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w piłce siatkowej

Od 16 do 20 lutego Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu był gospodarzem Mistrzostw Żandarmerii Wojskowej w piłce siatkowej.

Zawody sportowe rozgrywane były przy współudziale Urzędu Miejskiego w Elblągu w hali sportowej Centrum Sportowo-Biznesowego i miały na celu popularyzację piłki siatkowej w środowisku wojskowym oraz wyłonienie składu reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Wojska Polskiego. Uroczystej inauguracji Mistrzostw ŻW w piłce siatkowej w dniu 17 lutego dokonali: przedstawiciel Komendanta Głównego ŻW - Szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu KGŻW w Warszawie ppłk Andrzej Cebulak oraz zastępca komendanta Oddziału ŻW w Elblągu - ppłk Marek Białkowski.
       Po czterech dniach zaciętej i sportowej rywalizacji w czasie, których rozegrano 36 meczów wyłoniono nowego mistrza, którym został Oddział Specjalny ŻW w Warszawie. Drugie miejsce w 2015 roku przypadło dla ubiegłorocznego zwycięzcy Oddziału ŻW w Żaganiu, a trzecie miejsce zajął team z Oddziału Specjalnego ŻW w Mińsku Mazowieckim.
       Ponadto kierownicy drużyn w głosowaniu wybrali najlepszego rozgrywającego Mistrzostw ŻW w piłce siatkowej, którym został  st. chor. sztab. Mariusz Ostrowski oraz najlepszego zawodnika, którym został chor. Piotr Michalak - obaj zawodnicy z Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie.
       Na zakończenie Mistrzostw Żandarmerii Wojskowej w piłce siatkowej ppłk Marek Białkowski gratulując zwycięzcom i wyróżnionym żołnierzom wręczył im puchary, medale i statuetki oraz życzył osiągnięcia sukcesów na Mistrzostwach Wojska Polskiego.